İstanbul Üniversitesi & Mikro Bilgi İşbirliğiyle Yüksek Nitelikli Bilimsel Makale Geliştirme Çalıştayı Yapıldı

500’den fazla akademisyenin katıldığı; nitelikli yayın, konu seçimi, makale tasarımı gibi konuların detaylı bir şekilde ele alındığı çalıştay, İstanbul Üniversitesi Cemil Bilsel Salonunda 6 Ekim Salı günü gerçekleştirildi.

Çalıştayda, Thomson Reuters yayınevi yöneticilerinden  Prof.Dr. Walid Hassan nitelikli yayının önemi, başarılı konu seçimi ve işbirlikleri imkanlarından bahsetti.

İstanbul Üniversitesi’nden  Yrd. Doç. Dr. Metin Tunç, en önemli konulardan biri olan kaliteli yayın üretiminde yaşanılan sıkıntıları belirterek katılımcıları bilgilendirdi.

Bir diğer konuşmacı Thomson Reuters eğitim uzmanlarından olan Jamal El Ouahi, “Araştırmalarınızı Nasıl Daha İyi Yönetirsiniz?” başlıklı sunumunu ENDNOTE yazılımının kullanımı ile ilgili bilgiler vererek sürdürdü.

Son olarak 29 Mayıs Üniversitesi’nden Yrd. Doç. Dr. Cem Keskin ve     Yrd. Doç. Dr. Metin Tunç ortak sunumlarında “Profesyonel Sistem Destekli Makale Tasarımı” ile ilgili bilgiler verdiler.

Akademisyenlerin araştırmalarını daha iyi, daha hızlı, daha kaliteli ve daha kolay bir şekilde yapabilmeleri adına, yeni bilgi ve bilgi erişimlerini anlatmak üzere düzenlenen çalıştay, başarılı bir şekilde tamamlandı.

 

08 Ekim 2015
2203 defa okundu

İstanbul Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon D.B.
34452 Beyazıt/Fatih-İstanbul
Tel: 0 (212) 455 57 00 / Faks: 0 (212) 455 57 84
Eposta: kutuphane@istanbul.edu.tr