KÜTÜPHANEMİZİN KONUKLARI “BEYAZIT FORD OTOSAN İLKOKULU” ÖĞRENCİLERİMİZ…

Beyazıt  Ford Otosan İlkokulu öğrencileri Merkez Kütüphanemizi ziyaret etti.

İstanbul’un ilk yapılan okullarından birisi olan ve o yıllarda (1910 )  Beyazıt Sultan Mektebi adıyla eğitim veren okul,  1973 yılında İstanbul Üniversitesi’ne devredilmiş ve üniversite’nin eğitimine ve müfredatına destek verdiği  okul olma özelliğiyle eğitimine devam etmiştir.

Bugün ilkokul olarak eğitimine devam eden okulun birinci sınıf öğrencileri, sınıf öğretmenleri eşliğinde kütüphane ve kütüphane kullanımı konusunda bilgi edinmek ve okuma bilincini geliştirmek amacıyla gerçekleştirdikleri ziyarette renkli görüntüler yaşandı.

Bütün kütüphaneyi gezdirip bilgi verdiğimiz öğrencilerimiz gerçekten çok ilgiliydi. Kütüphane ve kitaplarla ilgili çok yerinde ve güzel sorular yönlendirdiler. Okuma salonlarını gezen öğrenciler, orada bulunan üniversiteli abi ve ablalarıyla sohbet edip, fotoğraflar çektirdiler. Engelsiz Bilgi Merkezi’ni de gezen öğrencilerimiz, engelliler için büyüyünce kitap okumak istediklerini dile getirdiler.

Merkez Kütüphane Başkanı Dr. Pervin BEZİRCİ’ yi makamında ziyaret eden öğrencilerimiz, başkanla kitap okuma etkinliği gerçekleştirdiler.

Daha sonra kendilerine hikaye kitabı hediye ettiğimiz öğrencilerimiz, hikaye kitaplarını büyük bir mutlulukla alıp geldikleri gibi neşe saçarak okullarına döndüler.

 

28 Nisan 2016
1472 defa okundu

İstanbul Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon D.B.
34452 Beyazıt/Fatih-İstanbul
Tel: 0 (212) 455 57 00 / Faks: 0 (212) 455 57 84
Eposta: kutuphane@istanbul.edu.tr