Wiley Yazar Seminerleri Uluslarası Akademik dergilerde Yayın Yapmak: Adım Adım Bir Rehber

İstanbul Üniversitesi Merkez Kütüphanesi, Wiley Yayınevi işbirliği ile  “YAZAR SEMİNERİ” 7 Aralık 2016 tarihinde İÜ İlahiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda, Saat: 10.00-12.30 arasında 250 akademisyenin katılımıyla gerçekleşti.

Çalıştay’ın açılış konuşmasını yapan Merkez Kütüphanesi Başkanı Dr. Pervin Bezirci, Merkez Kütüphanesinin üniversitedeki eğitim-öğretim ve araştırmalara yaptığı katkılardan, yeniliklerden ve faaliyetlerinden bahsetti.

Daha sonar konuşan   Wiley Journals Publishing Türkiye, Kuzey Kıbrıs, Azerbeycan ve Özbekistan Bölge Yöneticisi Duygu Pacalı, yayınevlerinin Türkiye’deki ve dünyadaki yerini ve kullanım istatistiklerini içeren bir konuşma gerçekleştirdi.

Wiley Journals Publishing Editorü,  Peter Creaton ise,  bilimsel makale yazımı konusunda ipuçları ve bilimsel dergilerde makale yayınlamak için dikkat edilmesi gereken noktaları örnekleriyle anlattıp, sorulan soruları cevaplandırdı.

Toplantı sırasında düzenlenen kokteylde Peter Creaton , Duygu Paçalı ve Dr Pervin Bezirci’ye katılımcılar tarafından  sorular yönlendirildi.

İstanbul Üniversitesi Merkez Kütüphanesinin kullanıcılarını destekleyen çalıştay ve seminerler, konularında uzmanlaşmış yayınevleri ile devam edecektir.

08 Aralık 2016
619 defa okundu

İstanbul Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon D.B.
34452 Beyazıt/Fatih-İstanbul
Tel: 0 (212) 455 57 00 / Faks: 0 (212) 455 57 84
Eposta: kutuphane@istanbul.edu.tr