E-Kitaplar

Erişim Yöntemleri : Bu sayfada yer alan abone veritabanlarına yerleşkelerden tek tek erişim sağlamanın yanında; evden bağlantı kurabilir ve aşağıdaki yöntemleri kullanarak toplu tarayabilirsiniz. Deneme ve ücretsiz erişime açık olan veritabanları toplu tarama sisteminin içinde yer almaz.
1. Evden Erişim Ayarları
2. Makale Tarama
3. Dergi Arama
4. Google Scholar Erişimi (Yanlarında Full-Text@Istanbul Uni kaydı yer alanlar)UYARI : Lisans anlaşmaları gereği bir derginin bütünün indilmesi yasaktır. Bu kurala uyulmadığı takdirde o veritabanının erişimi kesilmektedir. Bu nedenle ACS ve APS veritabanlarına evden erişim bağlantısı kesilmiştir.
Lütfen ayrıntıları KURALLAR sayfasında yer alan kullanım koşullarına uyalım.

ABONE VERİTABANLARI DENEME VERİTABANLARI AÇIK ERİŞİM VERİTABANLARI

E-Kitap

American Library Association Books Satın alma 2014

inf

Tam metin Kütüphanecilik ile ilgili farklı konu başlıklarını içeren 249 elektronik kitap

E-Kitap

Cambridge University Press Book: Language & Linguistics  

inf

 

Cambridge-Language & Linguistics

 

E-Kitap

De Gruyter 2015 Law paketi Satın alma 2016

inf

De Gruyter yayınevinin 2015’te yayınlanmış 175 kitaplık law paketi erişme açılmıştır.Kitaplara aşağıda yer alan erişim adresinde  “All accessible content” filtresi uygulayarak ulaşabilirsiniz.

E-Kitap

EBSCO eBook Academic Collection  

inf

Bilgi İşletmeden fen bilimlerine, mühendislikten beşeri bilimlere kadar çok sayıda disiplini kapsayan 138.210 tam metin e-kitaba erişim sunmaktadır.

EBSCO eBook İndirme Kılavuzu
EBSCO eBooks Kullanıma ilişkin ayrıntılar
Kullanım Yardım (İngilizce )

E-Kitap

Ebook Central ((Eski adı : Ebrary)) Abonelik

inf

Bilgi :150.000’nin üzerinde elektronik kitap içermektedir. İşletme & Ekonomi, Antropoloji, Bilgisayar & IT, Güzel Sanatlar, Mühendislik ve Teknoloji, Eğitim, Tarih, Dil & Edebiyat, Tıp, Psikoloji, Fiziki Bilimler, Fen Bilimleri, Din ve Sosyal Bilimler gibi 15 ana konu başlığı altında sınıflandırılmış yüzlerce alt başlık içermektedir.

Ayrıntlı Bilgi İçin Tıklayınız

Broşür

Kullanım Kılavuzu

E-Kitap

Elsevier E-books Satın alma

inf

Tam Metin Elsevier yayınevine çeşitli konu başlıklarını içeren yaklaşık 1366 e-kitaba tam metin erişim sağlar.Biyokimya, kimya, kimya mühendisliği, bilgisayar bilimleri, yer bilimleri, enerji, mühendislik, çevre bilimleri, materyal bilimleri, matematik, nöroloji, fizik, psikoloji konusunda kitaplar için 2007 ve 2010 yılı yayınlarına erişilebilir.2014 yılında satın alınan ve erişime açılanlar :Agricultural, Biological, and Food SciencesBiochemistry, Genetics and Molecular Biology,Biomedical Science and MedicineChemical EngineeringComputer ScienceEarth and Planetary SciencesEnergyEnvironmental ScienceForensics, Security, and Criminal JusticeImmunology and MicrobiologyNeurosciencePhysics and AstronomyPsychology

E-Kitap

Emerald Books Satın alma 2014

inf

Tam Metin İşletme, yönetim ve ekonomi ilgili 1991-2014, sosyal bilimlerle ilgili 1999-2014 yılları arasındaki toplam 141 e-kitabı kapsar.

E-Kitap

HiperKitap Abonelik

inf

Türkiye’nin ilk Türkçe online e-kitap veritabanıdır. Hiperkitap’ta; tarihten edebiyata, matematikten felsefeye, sanattan mühendisliğe birçok konu başlığı altında 300 yayınevinin 13.000’den fazla e-kitabı bulunmaktadır.  Hiperkitap; atlaslar, sözlükler, ansiklopediler gibi danışma kaynaklarını da içermektedir. Hiperkitap Kullanım Kılavuzu

E-Kitap

Institute of Physics Books Satın alma 2014

inf

Fizik ile ilgili farklı konu başlığı ile ilgili tam metin kitapları içerir.

 

E-Kitap

IGI Global InfoSci Satın alma 2016

inf

IGI Global yayınevinin 2000-2016 yıllarını kapsayan InfoSci Books elektronik kitapları ve Info-Video veritabanları erişime açılmıştır.Veritabanları aşağıdaki konularda e-kitap ve video ders kaydı içerir;

Mühendislik ve mühendislik teknolojileri, Çevre mühendisliği ve teknolojisi, Bilgisayar mühendisliği ve teknolojisi, E-devlet uygulamaları ve teknolojisi, Eğitim bilimleri ve teknolojisi, İş idaresi ve işletme bilimi teknolojileri, Bilgi Belge yönetimi ve teknolojileri, Basın, yayın ve iletişim bilimleri ve teknolojileri, Tıp, sağlık bilim ve hayat bilimleri teknolojileri, Güvenlik ve adli tıp teknolojileri, Sosyal bilimler ve çevrimiçi davranış teknolojileri .IGI Global e-kitap koleksiyonuna Kütüphane Katoloğu’ndan erişilebilmektedir.

E-Kitap

Knovel Abonelik

inf

Radar Teknolojisi, Havacılık & Savunma, Makine, Petrol, Kimya, Elektrik – Elektronik, Seramik, İnşaat, Yapı ve Dizayn, Çevre ve Tekstil Mühendislikleri, Malzeme Bilimi, Endüstriyel Güvenlik, Gıda Paketleme, Biyoteknoloji ve Ecza, Tıbbi Alet ve Gereçler, Kozmetik, Yer Bilimi, Mühendislik Yönetimi, Kâğıt ve Plastik Sanayisi vb. konularda yaklaşık 4760 e-kitabı içerir. İnteraktif tablo ve grafiklerle zenginleştirilmiştir.

E-Kitap

OVID Lippincott Williams & Wilkins (LWW) Satın alma 2014

inf

Tam Metin Tıp, sağlık bilimleri, hemşirelik alanlarında 2012-2014 yıllarına ait 361 kitabı kapsar.http://ovidsp.ovid.com/ovidweb.cgi?T=JS&NEWS=n&CSC=Y&PAGE=main&D=baoadresinden de erişim sağlanabilir.

E-Kitap

Oxford University Press Scholarship Online Satın alma 2014

inf

Edebiyat, siyaset bilimi, psikoloji, din bilimi ve tarih konu alanlarında 2013-2014 yıllarına ait 279 e-kitaba tam metin erişim sağlar.

E-Kitap

OverDrive Digital Library Abone

inf

400,000’den fazla sesli kitap, e-kitap, video ve müzik formatlarını içeren bir koleksiyondan oluşur. Bu koleksiyon içinden kütüphanemizin seçmiş olduğu “Erişilebilir” yayınları ödünç alabilirsiniz. 7/24 bilgisayarlardan, cep telefonlarından ve iPod® ‘lardan okuyabilir; spor yaparken veya otobüsteyken, MP3 üzerinden dinleyebilirsiniz.Erişilebilir olanların dışında koleksiyon içinden istediğiniz yayınlar varsa “Öneri”de bulunabilirsiniz.Sistemden ödünç alabilmek, başka bir kullanıcıda ise yayını ayırtabilmek veya sisteme yeni yayın eklenmesi için öneride bulunmak için; Library Card Number alanına kurumsal e-posta adresinizi ve PIN alanına e-posta şifrenizi yazmanız yeterlidir.

 

E-Kitap

Springer e-Books Satın alma

inf

Tam Metin Erişilen e-kitap sayısı 7151.İşletme ve İktisat, Yer ve Çevre bilimleri, Fizik ve Astronomi ile ilgili 2005-2007; Biyomedikal ve Yaşam Bilimleri, Sosyal bilimler ve Hukuk, Matematik ve İstatistik, Tıp konularında 2005-2007 ve 2010 olmak üzere Kimya ve malzeme bilimleri konusunda ise2010 yılında yayımlanmış tam metin kitapları erişim sağlanır.Yer ve Çevre Bilimleri, Matematik ve İstatistik, Mühendislik alanlarında 2014’te yayımlanmış kitaplar eklenmiştir.

E-Kitap

Wiley Online Library e-Books Satın alma

inf

Tam Metin Erişilen e-kitap sayısı 475Bilgisayar ve bilgi teknolojileri, yer, uzay ve çevre bilimleri, hukuk ve kriminoloji, matematik, istatistik, hemşirelik, dişçilik ve sağlık bilimleri, sosyal ve davranış bilimleri, veteriner hekimliği konu alanlarında 2013 yılına ait kitapları kapsar.Yaşam bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Kimya ve İnsani Bilimler alanlarında 2014’te yayımlanmış kitaplar eklenmiştir.

E-Kitap

World e-Book Library Abonelik

inf

Sosyoloji, psikoloji, felsefe, ekonomi, tarih, fizik, kimya gibi konularda 2.700.000 e-kitaba tam metin erişim sağlar. Ayrıca 23.000 sesli kitap ve 200’den fazla farklı dilde akademik yayın, çocuk kitapları, nadir eser gibi çeşitli türlerdeki kitapları da kapsamaktadır.Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

 

 

30 Aralık 2014
30628 defa okundu

İstanbul Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon D.B.
34452 Beyazıt/Fatih-İstanbul
Tel: 0 (212) 455 57 00 / Faks: 0 (212) 455 57 84
Eposta: kutuphane@istanbul.edu.tr