E Books

Access Methods: Located on the campus of the subscriber databases as well as providing individual access to this page; You can contact the public at home and browse using the following methods. Trial and free access to the open databases are not included in the batch scanning system. Therefore access to ACS and APS databases from home is cut

  1. Home Access Settings
  2. Article Search
  3. Magazine Search
  4. Google Scholar Access (Full-Text @ Istanbul is located in the side of the log) WARNING: the license agreements is prohibited to download   the whole magazine. Failure to comply with this rule will lead to cutting access to database. Please abide to the terms and conditions and RULES located on the details page.
ABONE VERİTABANLARI DENEME VERİTABANLARI AÇIK ERİŞİM VERİTABANLARI

E-Kitap

American Library Association Books imagesSatın alma 2014

inf

Tam metinKütüphanecilik ile ilgili farklı konu başlıklarını içeren 249 elektronik kitap

E-Kitap

Ebrary (E-Book) Abonelik

inf

Tam Metinİş ve ekonomi, bilgisayar, teknoloji ve mühendislik, beşeri bilimler, yaşam ve doğa bilimleri, sosyal bilimler, davranış bilimleri, vb. çeşitli bilim alanlarında 116.845 adet elektronik kitaba tam metin erişim olanağı sağlar.Tam metin kitap indirmek için Download özelliği

E-Kitap

Elsevier E-books Satın alma

inf

Tam Metin Elsevier yayınevine çeşitli konu başlıklarını içeren yaklaşık 1366 e-kitaba tam metin erişim sağlar.Biyokimya, kimya, kimya mühendisliği, bilgisayar bilimleri, yer bilimleri, enerji, mühendislik, çevre bilimleri, materyal bilimleri, matematik, nöroloji, fizik, psikoloji konusunda kitaplar için 2007 ve 2010 yılı yayınlarına erişilebilir.images2014 yılında satın alınan ve erişime açılanlar :Agricultural, Biological, and Food SciencesBiochemistry, Genetics and Molecular Biology,Biomedical Science and MedicineChemical EngineeringComputer Science

Earth and Planetary Sciences

Energy

Environmental Science

Forensics, Security, and Criminal Justice

Immunology and Microbiology

Neuroscience

Physics and Astronomy

Psychology

E-Kitap

Emerald Books imagesSatın alma 2014

inf

Tam Metinİşletme, yönetim ve ekonomi ilgili 1991-2014, sosyal bilimlerle ilgili 1999-2014 yılları arasındaki toplam 141 e-kitabı kapsar.

E-Kitap

HiperKitap Abonelik

inf

Tam MetinBilgisayar, çevre bilimleri, edebiyat, eğitim, ekonomi ve finans, enerji, hukuk, psikoloji, güzel sanatlar, kütüphanecilik, medya ve iletişim, kültürel çalışmalar, mühendislik, sosyoloji, tarih, tarım, tıp gibi konularda yaklaşık 10.000 Türkçe e-kitaba erişim sağlanır.

E-Kitap

Institute of Physics Books imagesSatın alma 2014

inf

Kütüphanecilik ile ilgili farklı konu başlığı ile ilgili tam metin kitapları içerir.

E-Kitap

Knovel Abonelik

inf

Radar Teknolojisi, Havacılık & Savunma, Makine, Petrol, Kimya, Elektrik – Elektronik, Seramik, İnşaat, Yapı ve Dizayn, Çevre ve Tekstil Mühendislikleri, Malzeme Bilimi, Endüstriyel Güvenlik, Gıda Paketleme, Biyoteknoloji ve Ecza, Tıbbi Alet ve Gereçler, Kozmetik, Yer Bilimi, Mühendislik Yönetimi, Kâğıt ve Plastik Sanayisi vb. konularda yaklaşık 4760 e-kitabı içerir. İnteraktif tablo ve grafiklerle zenginleştirilmiştir.

E-Kitap

OVID Lippincott Williams & Wilkins (LWW) imagesSatın alma 2014

inf

Tam MetinTıp, sağlık bilimleri, hemşirelik alanlarında 2012-2014 yıllarına ait 361 kitabı kapsar.http://ovidsp.ovid.com/ovidweb.cgi?T=JS&NEWS=n&CSC=Y&PAGE=main&D=baoadresinden de erişim sağlanabilir.

E-Kitap

Oxford University Press Scholarship Online imagesSatın alma 2014

inf

Edebiyat, siyaset bilimi, psikoloji, din bilimi ve tarih konu alanlarında 2013-2014 yıllarına ait 279 e-kitaba tam metin erişim sağlar.

E-Kitap

OverDrive Digital Library Abone

inf

400,000’den fazla sesli kitap, e-kitap, video ve müzik formatlarını içeren bir koleksiyondan oluşur. Bu koleksiyon içinden kütüphanemizin seçmiş olduğu “Erişilebilir” yayınları ödünç alabilirsiniz. 7/24 bilgisayarlardan, cep telefonlarından ve iPod® ‘lardan okuyabilir; spor yaparken veya otobüsteyken, MP3 üzerinden dinleyebilirsiniz.Erişilebilir olanların dışında koleksiyon içinden istediğiniz yayınlar varsa “Öneri”de bulunabilirsiniz.Sistemden ödünç alabilmek, başka bir kullanıcıda ise yayını ayırtabilmek veya sisteme yeni yayın eklenmesi için öneride bulunmak için; Library Card Number alanına kurumsal e-posta adresinizi ve PIN alanına e-posta şifrenizi yazmanız yeterlidir.

E-Kitap

Springer e-Books Satın alma

inf

Tam MetinErişilen e-kitap sayısı 7151.İşletme ve İktisat, Yer ve Çevre bilimleri, Fizik ve Astronomi ile ilgili 2005-2007; Biyomedikal ve Yaşam Bilimleri, Sosyal bilimler ve Hukuk, Matematik ve İstatistik, Tıp konularında 2005-2007 ve 2010 olmak üzere Kimya ve malzeme bilimleri konusunda ise2010 yılında yayımlanmış tam metin kitapları erişim sağlanır.imagesYer ve Çevre Bilimleri, Matematik ve İstatistik, Mühendislik alanlarında 2014’te yayımlanmış kitaplar eklenmiştir.

E-Kitap

Wiley Online Library e-Books Satın alma

inf

Tam MetinErişilen e-kitap sayısı 475Bilgisayar ve bilgi teknolojileri, yer, uzay ve çevre bilimleri, hukuk ve kriminoloji, matematik, istatistik, hemşirelik, dişçilik ve sağlık bilimleri, sosyal ve davranış bilimleri, veteriner hekimliği konu alanlarında 2013 yılına ait kitapları kapsar.imagesYaşam bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Kimya ve İnsani Bilimler alanlarında 2014’te yayımlanmış kitaplar eklenmiştir.

E-Kitap

World e-Book Library Abonelik

inf

Sosyoloji, psikoloji, felsefe, ekonomi, tarih, fizik, kimya gibi konularda 2.700.000 e-kitaba tam metin erişim sağlar. Ayrıca 23.000 sesli kitap ve 200’den fazla farklı dilde akademik yayın, çocuk kitapları, nadir eser gibi çeşitli türlerdeki kitapları da kapsamaktadır.Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.
16/02/2015
1158 hits

İstanbul Üniversitesi

34452 Beyazıt/Fatih-İstanbul

Tel: 0 (212) 440 00 00