2018 Yılı Yeni Veritabanı Abonelikleri


1.    Micromedex kanıta dayalı tıp, ilaç bilgileri, toksikoloji ve alternatif tıp konularını kapsayan bir referans kaynağıdır. 

Erişim adresi: http://www.micromedex.com/ 
•    Micromedex : Drugdex® - Tam referanslı, dozaj bilgisini de içeren tarafsız içeriktir. Farmakokinetik detaylar, uyarılar, etkileşimler, karşılaştırmalı ilaç etkileri, endikasyon içi, endikasyon dışı ve klinik uygulamalar ile kapsamlı ilaç kaynağıdır. Uluslararası ilaçları, FDA onaylı ve reçetesiz preparatları kapsar.
•    Micromedex : Complete Drug Interactions - Alerjik tepkimeler ile birlikte ilaç-ilaç, ilaç-gıda, ilaç-hastalık, ilaç etanol ve ilaç-laboratuvar etkileşimlerini tarar ve tanımlar. İlaç-bitki etkileşimleri ile hamilelik ve emzirme uyarıları da kapsamı dahilindedir.
Micromedex® 2.0 üzerinden ve mobil olarak erişilebilir.


2.    AAP American Academy of Pediatrics 
Erişim adresi: http://www.aappublications.org/
American Academy of Pediatrics (AAP) tarafından yayınlanan ve pediatri konusundaki 6 adet dergiye arşivleriyle birlikte erişim sağlanır.
 

3.    LEXPERA 
Erişim adresi: 
www.lexpera.com 
LEXPERA içeriğinde mevzuat, içtihat, sözleşme örnekleri, tam metin hukuk kitapları, makaleler ve madde yorumları gibi literatür kaynaklarından oluşan hukuk bilgi sistemidir. 
LEXPERA Başlangıç rehberi: 
http://www.lexpera.com.tr/download/Lexpera_Baslangic_Rehberi_05102017.pdf 


4.     TURCADEMY Türkiye Akademik Yayınlar Platformu
Erişim Adresi : 
www.turcademy.com

Turcademy: Mühendislik Bilimleri, Sosyal ve Beşeri Bilimler, Doğa Bilimleri ve Sağlık Bilimleri konu alanlarında 2.500’e yakın Türkçe akademik e-kitabı kapsar. 


5.     Thesaurus Linguae Latinae (TLL)Online
Erişim adresi: 
www.degruyter.com/db/tll
Ayrıntılı Bilgi ve kullanım kılavuzu


6.    Statista
Erişim Adresi : http://www.statista.com
Farklı endüstri, pazar ve ülkeler hakkında istatistik, rapor ve bilgileri içerir. 
Eğitim videoları : http://www.statista.com/statistic-portal/


7.    Pathway Studio Web (Mammalian, ChemEffect, and DiseaseFx)

Erişim Adresi : http://product.pathwaystudio.com/mammalcedfx
Pathway Studio araştırmacılara analiz yapmada yardım eden, yayınlanmış bilimsel verilerden elde edilen hastalık mekanizmalarını görselleştiren nihai karar destek aracıdır. Hastalıklara ait Pathwaylar, etken maddeler, inhibitörler, reseptörler, genler ve hastalıklar arasındaki en uzaktan en yakına etkileşimler Pathway Studio üzerinde kolayca görselleştirilebilir.

8.    Encyclopaedia of Islam Online (EI Online) 
Erişim Adresi : http://referenceworks.brillonline.com/browse/encyclopaedia-of-islam-2

Encyclopaedia of Islam Online (EI Online) 2. baskı (“EI2”) ve 3. baskıların (“EI3”) yayınlanan tüm sayılarını içermektedir. EI Online arama motoru her iki baskıdan en popüler ve en güncel sonuçları otomatik olarak taramaktadır. EI2 (1955-2005) ve EI3. (2007-) baskılara ait tüm materyallere erişim imkanı vardır.
Kullanım kılavuzu: http://www.geminiltd.com.tr/dosyalar/Brill%20kullanim%20kilavuzu.zip