Deneme Veritabanı: Alexander Street Press

Alexander Street Press Platformu, Art&Architecture ve The Complete Music and Dance Package  veritabanları deneme erişimine açılmış olup aşağıda yer alan linklerden erişim sağlayabilirsiniz.

Son erişim tarihi:  28.02.2017

Erişim adresleri:

Music Online Listening Plus İçeriği hemen hemen her bölümün müfredat ihtiyaçlarına dokunan görsel-işitsel, çok disiplinli bir koleksiyondur. Güncel 70,000 albüm ve 7 milyondan fazla parça mevcuttur. Her ay güncellenen içeriğiyle geniş bir koleksiyondur. Çevrimiçi Müzik: Dinleme öğrencilere ve araştırmacılara dünya çapında 500 yapımcının ve dağıtıcının eşsiz ve değerli eserlerini analiz etme imkânı sunmaktadır. Ayrıca, her ay yeni yeni eklenen içeriği ile 8,3 milyondan fazla klasik müzik, çağdaş dünya müzikleri, caz müziği vb. içermektedir.

http://search.alexanderstreet.com/musp

Music Online: Reference Çok çeşitli temel müzik alanındaki referans malzemeleri bir araya getiren ve aynı zamanda klasik Batı müziğinin tüm geçmişini kapsayan birleşik, çevrimiçi bir veri tabanıdır. Ayrıca, ilk kez elektronik şekilde kullanılabilen Baker’s Dictionary of Music, Baker’s Bibliographical Dictionary of Musicians ve Baker’s Student Encyclopedia of Music gibi güvenilir referans başlıklarını içermektedir. İçerisinde “Classical Scores” altında oldukça geniş bir nota arşivini barındırmaktadır.

http://search.alexanderstreet.com/muro

Art and Architecture in Video Sanat ve Mimarlık videoları çeşitli sanat formlarını teori ve pratikte göstererek eleştirel analiz için gerekli 500 saatten fazla belgesel ve röportaj sağlamaktadır. Lisans ve lisansüstü dersler için ideal olan bu koleksiyon içerisindeki çalışmalar, görsel medya anlayışını geliştirmeye yönelik dinamik bir araç sunmaktadır.

http://search.alexanderstreet.com/artv

Opera in Video Opera Videoları en önemli opera performanslarını, sahne performanslarını, röportajları ve belgeselleri içermektedir. Seçenekler dünyanın en iyi sanatçılarını, orkestra şeflerini ve opera binalarını kapsamaktadır. Ve seçeneklerdeki bu çalışmalar opera kanon müziğindeki önemine dayalı olarak verilmiştir.

http://search.alexanderstreet.com/opiv

Kullanım videosu: https://www.youtube.com/watchv=Vfzf6oZUIGs&list=PLg5n78WMYe9uEc1X3LgrlTdUl_40Ho382

Bilginize sunar, iyi çalışmalar dileriz.