Deneme Veritabanı: Embase

Embase Veritabanı deneme erişimine açılmıştır.

Erişim adresi: https://www.embase.com

Son Erişim Tarihi: 21 Mart 2017

Embase, 31 milyondan fazla indeksli kayıt ve 8.500'den fazla indeksli hakemli biyomedikal dergi ile 1947'den günümüze kadar dünyanın en önemli biyomedikal literatürünü kapsayan çok yönlü, çok amaçlı ve güncel bir veritabanıdır. Farmakoloji, farmasötik bilimi ve klinik araştırmalar hakkında derinlemesine bilgi içermektedir. İçeriğinde 6000'den fazla konferansta indekslenen 2,1 milyondan fazla konferans özeti mevcuttur. MEDLINE®'ın içeriğinde yer alan tüm başlıkları kapsamaktadır ve MEDLINE'dan ulaşılamayan, güncel olarak indekslenmiş 3000'e yakın dergiye daha erişim sağlamaktadır.

Tüm makaleler, Elsevier Life Science thesaurus Emtree® kullanılarak derinlemesine indekslenmektedir. Emtree, yarısı farmakolojik ve kimyasal terimler olmak üzere 71.000'den fazla terim içermektedir. Bu rakam MeSH tarafından listelenenlerin üç katından fazladır. Buna ek olarak, Emtree 3000'den fazla tıbbi cihazı listeler ve indeks terimleri, ilaç ve tıbbi cihaz ticaret unvanlarını ve imalatçı isimleri, CAS kayıt numarası ve moleküler sekans numaralarını içerir.

* Embase'deki tüm kayıtlar, tüm MEDLINE içeriği de dahil olmak üzere, tek bir sorgu ile aranabilir; kullanıcı tarafından tekilleştirme gerekli değildir.

* Kullanıcılar, arama yapmak için Emtree veya MeSH terminolojisini seçebilir.

* Günlük güncellemeler sayesinde veritabanının güncelliği korunur.

* E-posta uyarıları ve RSS yayınları, kullanıcı tarafından tanımlanan herhangi bir programda çalıştırılabilir.

* Arama sonuçları, biyomedikal ve bibliyografik filtreler kullanılarak düzenlenebilir.

* Arama sonuçlarında, yayının tam metnine doğrudan ulaşım sağlayan link mevcuttur. (Tam metne erişim ilgili kaynağa erişimin açık olup olmamasına bağlıdır.)