Deneme Veritabanı: Gale Reference Complete

Gale Reference Complete deneme erişiminiz açılmıştır. Gale Reference Complete 4 ana koleksiyon altinda bir araya getirilmis koleksiyonlar toplulugudur. Birincil ve ikincil kaynaklardan oluşturulmuş olan Gale Reference Complete tıp, mühendislik, tarih, politika, sosyoloji, felsefe, ekonomi, din ve benzeri birçok bilim dalına yönelik makaleleri, kitapları, arşiv malzemelerini ve haber kaynaklarını bir arada bulabileceğiniz bir koleksiyondur.

Erisim Adresi: http://www.galepages.com/iu_tr
Sona Eriş Tarihi: 2 Kasım 2018


Archives Unbound Tarihin en önemli anlarını belgelendiren mikrofilm koleksiyonlarının dijitalleştirilmesiyle oluşturulmuş, her biri 5.000 ile 200.000 arasında sayfadan oluşan bu özel koleksiyonlar, araştırmacılara birincil kaynak olarak sunulmaktadır.Ozellikle Osmanlı Devleti, Türkiye Cumhuriyeti, Ortadoğu ve K Afrika hakkında diplomatik raporları sunmaktadır.
 

Erisim adresiniz http://infotrac.galegroup.com/itweb/iu_tr?db=GDC

Kullanıcı Kılavuzu http://solutions.cengage.com/gale-training/video/archives-unbound/

 
Academic OneFile + General OneFile + InfoTrac Newsstand Fen bilimleri, teknoloji, sosyal bilimler, sanat, teoloji, edebiyat ve daha bir çok konuda içerik sunan akademik araştırma için tek bir yerden hızlı bir şekilde gerekli bilgiye ulaşabileceğiniz bir platformdur. 28.000 dergide 80.000.000 makale, haber, videoyu erişiminize sunmaktadır.
 

Erisim adresiniz http://go.galegroup.com/ps/i.do?p=GPS&sw=w&u=iu_tr&v=2.1&pg=BasicSearch&it=static

 Kullanıcı Kılavuzu http://solutions.cengage.com/gale-training/video/infotrac/

 
Gale Virtual Reference Library e-book Tüm disiplinlerde ihtiyaclariniz karsilacak 1,700 başlık altında 4000 ciltlik ansiklopedi serisidir. Oğrenciler, araştırmacılar, profesyoneller ve genel okuyucuların ihtiyaçlarını hedefleyen E-Referans kitap koleksiyonudur. Turkce arayuz, MP3 olarak dinleyebilme/indirebilme, atif araclari ve daha bircok ozelligi ile kullanici dostu kitap platformudur.

Erisim adresiniz http://infotrac.galegroup.com/itweb/iu_tr?db=GVRL-0

Kullanıcı Kılavuzu : http://solutions.cengage.com/gale-training/video/gvrl/

 
Gale Literary Sources 8 farklı edebiyat veritabanı 1,5 milyondan fazla elestiriler, şiirler, oyun metinleri, yazar biyografileri, makaleler ve alıntılardan oluşan Batı Edebiyatı alanında çalışmalarınıza destek sağlayacak veritabanları serisidir.

Erisim adresiniz http://infotrac.galegroup.com/itweb/iu_tr?db=GLS

Kullanıcı Kılavuzu : http://solutions.cengage.com/gale-training/video/literature-resource/