Abone Veritabanları

ERİŞİM YÖNTEMLERİ
Bu sayfada yer alan abone veritabanlarına yerleşkelerden tek tek erişim sağlamanın yanında; evden bağlantı kurabilir ve aşağıdaki yöntemleri kullanarak toplu tarayabilirsiniz. Deneme ve ücretsiz erişime açık olan veritabanları toplu tarama sisteminin içinde yer almaz.


1. Evden Erişim Ayarları
2. Makale Tarama
3. Dergi Arama
4. Google Scholar Erişimi (Yanlarında Full-Text@Istanbul Uni kaydı yer alanlar) 


UYARI

UYARI : Lisans anlaşmaları gereği bir derginin bütünün indilmesi yasaktır. Bu kurala uyulmadığı takdirde o veritabanının erişimi kesilmektedir. Bu nedenle ACS ve APS veritabanlarına evden erişim bağlantısı kesilmiştir.

UYARI : Erişime açılan elektronik veritabanları İstanbul Üniversitesi’ne lisanslandığı için yanlış kullanımlar hem üniversitemizi, hem de kullanıcıyı yasal sorumluluk altına sokacaktır. Bu nedenle::: Sistematik download yapmayınız, sadece ihtiyacınız olan bölümlerin çıktısını alarak ya da diskinize kaydederek kullanınız.
:: Elektronik kaynaklardan kopyalanan bilgileri, (ticari amaç taşımasa da) üniversitemiz mensubu olmayan kişilerle paylaşmayınız, e-mail listelerine göndermeyiniz.
:: Üçüncü parti yazılımlarla (Getright, Flashget, vs.) kullanarak bir elektronik kaynaktan çok sayıda dosya kopyalamayınız.
Lütfen ayrıntıları KURALLAR sayfasında yer alan kullanım koşullarına uyalım.

ABONE VERİTABANLARI

Kaynak Türü
   
Kaynağın Adı ve BağlantısıAçıklama
                                                                                 

Video
Acland's Video Anatomi Atlası
Anatomi eğitim ve öğrenimini destekleyici nitelikte kadavra örneklerini içeren 300 'den fazla 3 Boyutlu Anatomi Videoları'na erişim sağlayan çevrimiçi bir veritabanıdır.ıçerik içinde yer alan Quiz/soru ve cevaplar ile öğrencilerin kendilerini sınavlara hazırlamaları için interaktif bir kaynağa erişim sunulmaktadır.

Ayrıntılar


E-dergi
ACS American Chemical Society
Kimya ve ilgili alanlar.

E-dergi
AIP American Institute of Physics
Fizik ve ilgili alanlar.
Erişim yılları değişiklik göstermektedir.

E-dergi
ALA Librarianship e-books
Tam metin - American Library Association'ın yayınladığı kütüphanecilik, belge ve bilgibilim ile ilgili 364 elektronik kitaba erişim sağlanır.
Kullanıcı rehberi
Erişilen Kitap Listesi


E-dergi
AMA Journals
1998 yılından günümüze erişim sağlanabilir. Hakemli tam metin dergilerin yanı sıra doktorların ve tıp öğrencilerinin kendilerini mesleki anlamda geliştirebilmesine olanak sağlayan görsel-işitsel öğeler, resimler, şekiller, tablolar, sunumlar ve küçük sınavlar (quizler) yer alır.

E-dergi
American Society of Nephrology (ASN)
TTam metin - Nefroloji ve klinik nefroloji konularında iki dergiye tam metin erişim sağlanabilir.

1. CJASN: Clinical Journal of the American Society of Nephrology

2. JASN: Journal of the American Society of Nephrology Mobil bağlantı


E-dergi
Applied Science & Technology Index Retrospective

1913 ve 1983 yılları arasındaki önemli bilimsel çalışmalara, tartışmalı konuların çözümlerine, yenilikçilerin bulgularına ve teknolojinin gelişmesine adına yapılan araştırmalara ışık tutan referans kaynağıdır. 1,400’den fazla süreli yayındaki 3 milyonun üzerinde makale barındıran Applied Science & Technology Index Retrospective: 1913-1983, aynı zamanda kitap incelemelerini özetleri ile indekslerken, Industrial Arts Index (1913-1957) tam dosyalarını da içerir.

E-dergi
APS The American Physiological Society
American Physiological Society (APS) fizyolojik bilimlerin eğitimi, bilimsel araştırması ve bilginin yayılmasına adanmış kar amacı gütmeyen bir dernektir. Dernek, 1887 yılında 28 üyeyle kurulmuştur ve bugün 10,500'ün üzerinde üyesi vardır. Elektronik Dergi Koleksiyonu, biyoloji, tıp, biyomühendislik ve genetik konu alanlarına yönelik disiplinler arası çalışmalara yer veren; Index Medicus, BIOSIS Previews ve ISI Web of Science tarafından indekslenen dergiler ve PubMed üzerinden erişilebilir makaleler sunar.


E-dergi
APS American Physical Society Journals with PROLA
Tam metin - APS American Physical Society derneğinin genel fizik, astronomi, jeofizik, nükleer ve plazma fizik ve mühendislik konularındaki dergilerine tam metin erişim sağlar. Ayrıca bu dergilere PROLA veritabanı ile arşiv erişimi de sağlanır.
Physical Review A
Physical Review B
Physical Review C
Physical Review D
Physical Review E
Physical Letters
Reviews of Modern Physics
PROLA Physical Review Online Archive(Physical Review A-E, Reviews Modern Physics ve Physical Review Letters dergilerinin online arşividir.)


E-dergi
ASCE American Society of Civil Engineering
Tam metin - 1983’ten günümüze inşaat mühendisliğinin tüm disiplinlerini kapsayan 37 adet ASCE dergisine ve 2000 yılından günümüze yayınlanmış toplantı tutanaklarına tam metin erişim sağlanabilir.Mobil bağlantı


E-dergi
ASME The American Society of Mechanical Engineers Digital Collection
Tam metin - ASME Digital Library, makine mühendisliği ve ilgili konularda Derneğin dergilerini ve Uygulamalı Mekanik Revizyonlarını tek bir platformda barındıran ana bilgi deposudur. Dergiler için arşiv erişim yılı 1970, konferans tutanakları için 2008'den günümüzedir.


E-dergi
ASTM American Society for Testing and Materials Digital Library +Standarts
Tam metin- ASTM American Society for Testing and Materials Standarts & Digital Library: Mühendisler için gerekli teknik ve bilimsel makaleleri, konferans bildirilerini içeren geniş bir koleksiyona sahiptir. Uzay mühendisliği, biyomedikal, kimya, çevre, jeoloji, halk sağlığı ve güvenliği, endüstriyel tasarım, tekstil, lastik, plastik, malzeme bilimi, mekanik, nükleer, petrol, toprak bilimi, vb. gibi önemli mühendislik alanlarında yol gösterici bir bilgi kaynağıdır.
Paket ayrıca ASTM standartlarını da içermektedir.Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.


E-dergi
Annual Reviews
Annual Reviews değişik disiplinlerde 32 yayın sunar. 2004 yılından günümüze kadar erişilebilir.

BeckOnline


Alman Hukukunda yer alan yasalara, serhlere, hukuksal olaylara ve makalelere tam metin erişim sağlayan Almanca bir veri tabanıdır.

500 adet tam metin kitap
65 adet tam metin profesyonel hukuk dergisi
Mahkeme kararları
Yasalar
Hukuk Yorumları

ıçerik listesi : http://www.geminiltd.com.tr/dosyalar/beck_online_icerik_listesi.pdf

Kullanım kılavuzu : http://beck-online.beck.de/Default.aspx?vpath=bibdata/komm/BUGbo_7/cont/BUGbo.htm


E-dergi
BMJ Online Journals

Tam Metin
Sağlık, Bakım ve Yönetiminden, Nörolojiye geniş bir yelpazeyi içine alan 24 BMJ dergisini kapsar. 1997-

E-Referans
Business Source Complete (EbscoHost)

İktisadi ve idari bilimler alanında; yönetim, finans, muhasebe, uluslararası ticaret ve vb. konulardaki dergilere tam metin erişim sağlayan bir veritabanıdır.
İçerik listesi

Yardım

E-Referans
CAB

öz & Tam metin
Fen bilimleri
Detay Bilgiiçin Tıklayınız


E-dergi
Cambridge Journals Online

Tam Metin ve öz
Fen bilimleri, teknoloji, beşeri bilimler, kamu yönetimi, sosyal bilimler.
Erişim yılları değişiklik göstermektedir.

E-Kitap
Cambridge University Press E Book: Language & Linguistics


E-dergi
China English Academic Journals Full-text Database
Bilgi : Çin’de İngilizce dilinde yayımlanan 203 tam metin akademik e-dergi ve 2317 konferans bildiri e-kitaplarını içermektedir. 121 adet tam metin dergi sadece bu veritabannında mevcuttur.
Temel Bilimler, Mühendislik ve Teknoloji, Tıp, Ziraat, Siyaset Bilimi, Ekonomi, Hukuk, Tarih, Edebiyat ve Eğitim konularını kapsar.
SCI ve EI’nin indekslediği dergilerde; konu, yazar, kurum, makale başlığı, makale özeti, anahtar sözcük veya tam metin içinde arama yapabilir, PDF formatında makaleleri indirebilirsiniz.

E-dergi
CINAHL® Plus with Full Text (EbscoHost)
Tam metin / Öz- Hemşirelik ve hasta bakımı ile ilgili dergileri kapsar.
Yardım
Dergi Listesi


E-dergi
Clinical Key

Kanıta Dayalı
Cochrane Library
Tam metin / öz - Kanıta dayalı tıp Her çeşit koruyucu sağlık hizmetleri sunan doktor, hemşire, bakıcı, sağlık alanında çalışan profesyoneller, politika üreticileri ve hastalar için tedavilerin etkililiği hakkında güncel kanıtlar sunmaktadır.
Yardım
Ipad Erişim

E-dergi
De Gruyter Journals
De Gruyter E-Dergileri; bilgisayar, ekonomi, hukuk, fizik, kimya, matematik, mimarlık, mühendislik, tarih ve müzik gibi bilimsel araştırmanın tüm alanlarını kapsar.ıçeriğinde 368'i abonelik bazında, 391 tanesi ise açık erişimli olmak üzere 750'den fazla dergi sunar.
Biological Chemistry, Clinical Chemistry and Laboratory Medicine, The Linguistics Review, Byzantinische Zeitschrift ve The Economist's Voice gibi ünlü dergilere ev sahipliği yapar.


E-Kitap
De Gruyter 2015 Law paketi
De Gruyter yayınevinin 2015’te yayınlanmış 175 kitaplık law paketi erişme açılmıştır.Kitaplara aşağıda yer alan erişim adresinde “All accessible content” filtresi uygulayarak ulaşabilirsiniz..

Kanıta Dayalı
Dynamed
Kapsamlı ve güncel kanıta dayalı klinik referans aracıdır. 2000'e yakın hastalık hakkında doğrudan tedavi ve tanıya yönelik bilgiler verir. Doktorlar, tıp öğrencileri ve diğer sağlık profesyonellerine sentezlenmiş bilgilere erişme olanağı sağlar.
EbscoHost yardım
Mobil bağlantı

E-dergi
E-Marefa Arabic and Islamic Studies
İslam Çalışmaları ve Arab Edebiyatı alanlarında Arapça, İngilizce ve Fransızca 46.000+ dokümana erişilebilir.
107 tam metin dergi,

20,000 tam metin makale

5,700 tam metin tez

600+ tam metin kitap

11,000 araştırma abstrakt

3000 E-kitap ve kitap değerlendirmeleri

5700 tez abstrakt

500 konferans bildirisi

600 uluslarası tezler üstüne Arap dünyasından değerlendirmeler

Ayrıntılar


E-Kitap
Ebook Central ((Eski adı : Ebrary))
Tam metin: 150.000’nin üzerinde elektronik kitap içermektedir. İşletme & Ekonomi, Antropoloji, Bilgisayar & IT, Güzel Sanatlar, Mühendislik ve Teknoloji, Eğitim, Tarih, Dil & Edebiyat, Tıp, Psikoloji, Fiziki Bilimler, Fen Bilimleri, Din ve Sosyal Bilimler gibi 15 ana konu başlığı altında sınıflandırılmış yüzlerce alt başlık içermektedir.
Ayrıntlı Bilgi İçin Tıklayınız
Broşür
Kullanım Kılavuzu

E-dergi
Ebsco Dentistry & Oral Sciences Source
Tam metin ve öz
Diş Hekimliği

E-dergi
EbscoHost
Tam Metin
ışletme, ekonomi, yönetim, bilgisayar bilimi, mühendislik ve bilgi yönetimi
Erişim yılları değişiklik göstermektedir. Veri tabanina Mobile erisim adresi: http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=mobiletr

E-Referans
EbscoHost Academic Search Complete

Fen bilimleri, teknoloji, beşeri bilimler, kamu yönetimi, sosyal bilimler.
Erişim yılları değişiklik göstermektedir.

E-Referans
Ebsco Applied Science & Business Periodicals Retrospective: 1913-1983

Applied Science & Business Periodicals Retrospective, 1913-1983 döneminde yayınlanmış olan 2,000'den fazla yayını indeksleyen yaşam bilimleri ve iktisadi idari bilimler alanındaki temel indekslerden biridir. Yaklaşık 4,7 milyondan fazla kayıtın yer aldığı veri tabanında, çevre mühendisliği, ekonomi, elektrik ve elektronik mühendisliği, enerji kaynakları ve araştırmaları, finans, havacılık ve uzay, endüstri mühendisliği, iletişim ve bilgi teknolojileri, iş sağlığı ve güvenliği, kimyasal maddeler ve eczacılık, maden mühendisliği, muhasebe, nükleer enerjisi ve mühendisliği, otomotiv mühendisliği, pazarlama ve satış, şirket birleşmeleri, ulaşım, uluslararası ticaret ve yayıncılık ve daha pek çok konuda birincil öneme sahip yayınları içermektedir.


E-Referans
Ebsco Humanities & Social Sciences Index Retrospective: 1907-1984
Araştırma kaynağı beşeri ve sosyal bilimlerin farklı alanlarındaki önemli dergileri yüksek kalitede indekslemektedir ve içerik 1907’ye kadar uzanmaktadır. Humanities & Social Sciences Index Retrospective: 1907-1984 1,200’e yakın süreli yayın, 1,300,000’den fazla kayıt ve 240,000’den fazla kitap incelemesi indekslemektedir.

E-Kitap
EBSCO eBook Academic Collection
Tam metin - EBSCO eBook Academic Collection; geniş kapsamlı, çoklu disiplinli sayısı 135.000 civarında olan e-kitap veritabanıdır. 700’den fazla yayıncının hukuk, tıp, psikoloji, mühendislik, tarım, fen, edebiyat, işletme, siyaset bilimi, eğitim, güzel sanatlar, mimarlık, vb. konularda elektronik kitaplarına erişim mümkündür. İçeriğinde Oxford, Cambridge, MIT gibi yüzden fazla üniversitenin 50 binden fazla akademik e-kitabı yer alır.
• Yeni geliştirilen mobil uygulama ile bir kez kurum ağından giriş yaptıktan sonra, her zaman ve her yerde e-kitap indirme olanağı sağlar.
• Sınırsız kullanıcı ve limitsiz kullanım imkânı sunar.
• Bir kullanıcı eş zamanlı olarak aynı anda 1,000 adet e-kitap indirebilir.
• PDF indirme seçeneği her oturum için 100 sayfadır ve PDF dosyasının içerisinden arama ve kopyalama imkânı vardır.
EBSCO eBook İndirme Kılavuzu
EBSCO eBooks Kullanıma ilişkin ayrıntılar
Kullanım Yardım


E-Referans
Ebsco Education Index Retrospective: 1929-1983

Education Index Retrospective, çok-kültürlü/etnik eğitim, dil sanatları, din eğitimi, eğitimde bilgisayarlar, fen ve matematik, hükümet fonları, kütüphanecilik, literatür standartları, okul öncesi eğitim, okul yönetimi, orta öğretim, sanat dalları, sosyal çalışmalar, sürekli eğitim, uzaktan eğitim, yetişkin eğitimi, yüksek öğrenim v.b. konularında birçoğu hakemli olmak üzere 700'den fazla yayını detaylı bir şekilde indeksleyerek 835.000'den fazla kayıt sunar. Arşiv niteliğindeki literatürde aranılan bilgi, güncellenmiş konu başlıkları sayesinde günümüzün anahtar kelimeleri ile rahatlıkla bulunabilir. Ayrıca, eski tarihlere ışık tutması açısından orijinal konu başlıkları da korunmuştur.

E-Kitap
Elsevier e-boks

Agricultural, Biological, and Food Sciences 2014, Biochemistry, Genetics and Molecular Biology 2014, Biomedical Science and Medicine 2014, Chemical Engineering 2014, Computer Science 2014, Earth and Planetary Sciences 2014, Energy 2014, Environmental Science 2014, Forensics, Security, and Criminal Justice 2014, Immunology and Microbiology 2014, Neuroscience 2014, Physics and Astronomy 2014, Psychology 2014 tarihlerinde ve konularında kitaplara erişim sağlanabilir. 2007 ve 2010 yılında yayınlanmış kitaplara da sürekli erişim mümkündür.


E-dergi
Emerald Management Xtra
Tam Metin ışletme, ekonomi, yönetim, bilgisayar bilimi, mühendislik ve bilgi yönetimi 1994 yılından günümüze kadar erişilebilir.

E-Kitap
Emerald e-books

Social Sciences 1999-2014, Business, Management & Economics 1991-2014 kitapları

Referans Yönetim Sistemi
EndNote X8 / EndNote X8 MAC
Makale yazım sürecinde 6.000'in üzerindeki dergi stiliyle metin içi atıf ve referansların biçimlendirebileceği web tabanlı özel bir bibliyografya programıdır. Araştırmacıların kişisel bilgi veritabanı oluşturmasına, bibliyografik bilgileri (makaleleri, kitapları, dergileri, katalogları, görsel verileri vb.) düzenlemesine, taramasına ve paylaşmasına olanak sağlar.
Programı Bilgi İşlem Daire Başkanlığı web sitesinde yer alan YALİS Yazılım Lisans Sunucusu’ndan indirebilirsiniz. Yazılım kurulmadan önce "EndNote.zip" dosyasının içeriği bir dosya içine alındıktan sonra kurulum işlemine başlanması gereklidir. Bu işlem Lisans anahtarının program tarafından çağrılmasında yaşanan olası problemi önlemenizi sağlar.
Abone veri tabanlarını programa tanıtma ve kullanma için gereken bilgiler
Kullanma Kılavuzu
Tanıtım Sunumu
Eğitim Videoları
Ayrıntılı Bilgi
EndNote IPad


E-Dergi/Kitap
HeinOnline
Tam Metin ve öz
Hukuk alanında 1000'den fazla derginin ilk sayılarından itibaren tam metinlerine erişim sağlanabilir. Veritabanında dergilerle birlikte raporlar, toplantı tutanakları ve örnek davalar da yer alır.

E-Kitap
Hiper Kitap
Hiperkitap; Hiperlink tarafından geliştirilmiş, akademik bilgiye hızlı ve kolay erişilebilen Türkiye’nin ilk Türkçe online e-kitap veritabanıdır. Bilgisayar, çevre bilimleri, edebiyat, eğitim, ekonomi ve finans, işletme ve yönetim, müzik, politika ve uluslararası ilişkiler, kimya, fizik, matematik ve istatistik gibi çeşitli konularda yaklaşık 12.000’den fazla e-kitaba erişim sağlanır. Bazı üniversitelerin akademik yayınları da Hiperkitap’ta yer alır.
Kitaplar çevrimiçi olarak görüntülenebilmenin yanı sıra bilgisayarlara, android ve IOS destekli cihazlara da ödünç alınabilir. Böylece internet erişimine ihtiyaç duymadan e-kitaplardan yararlanabilme imkanı sunar.
“My library” özelliğiyle Hiperkitap içinde kendi kütüphanenizi oluşturduğunuzda e-kitap sayfalarında notlar alabilir, farklı formatlarda atıf verebilir ve 60 sayfaya kadar çıktı alabilirsiniz.
Kullanma Kılavuzu
EbscoHost yardım


E-Kitap
IGI Global InfoSci Books

E-dergi
IEEE Xplore Digital Library
Tam metin - Elektrik-Elektronik mühendisliği, bilgisayar bilimleri, uygulamalı fizik ve biyomedikal / biyoteknoloji alanlarında IEEE'nin dergi, konferans ve standartlarına erişim sağlanır.
Dergi Listesi
Kullanıcı Rehberi


E-dergi
IOP Institute of Physics Science
Tam metin
1884 yılından günümüze kadar 50'den fazla dergiye erişim sağlanabilir.Fizik, astronomi ve matematikte PACS* ve MSC* kodları kullanarak 6.000'den fazla sınıflandırmayla düzenlenmiştir. Bu sınıflandırmalardan çok çeşitli şekillerde yararlanabilirsiniz ve ilgilendiğiniz her bir makale için ayrıca aynı alanda ilgili diğer makaleleri de bulabilirsiniz..E-Kitap
IOP Institute of Physics e-books

Expanding+Concise Physics kitaplarına sürekli erişim mümkündür.


E-Referans
Incites
Araştırma girdi ve çıktılarının ölçümü, güncel trendlerin takibi ve makalelerin, dergilerin, kurumların, kişilerin ve bölgelerin karşılaştırılması olanağını sağlayan, temel performans göstergelerini içeren, bütünleşik web tabanlı akademik platformdur.
Bir kez kayıt yaptıktan sonra, oluşturulan kullanıcı adı ve şifre ile kullanabilirsiniz. Daha önce açılmış bir WoS hesabınız varsa bu hesabınızla erişim mümkündür.
İlk kayıt için yardım dosyası
Kullanım Rehberi


E-Referans
International Encyclopedia of Social and Behavioral Sciences
Elsevier Yayınevinin referans kaynaklarından International Encyclopedia of Social and Behavioral Sciences (Second Edition)

İntihal Programı
IThenticate
TÜBİTAK Bilim Kurulu’nun 9 Temmuz 2011 tarih ve 199 sayılı kararı gereği, doğrudan akademik yayınların değerlendirilmesi için “iThenticate” programı Ulusal Lisans kapsamında üniversitelerin erişimine açılmıştır. iThenticate, akademisyenlerin, makale/ makale taslaklarını taramalarını sağlar. Üniversiteler tarafından akademik düzeyde üretilecek makalelerdeki kopyacılık oranının tespiti için kullanılır.
Programı kullanmak için “DOKTORA” derecesinin tamamlanmış olması ön koşuldur. Başvuru için @istanbul.edu.tr uzantılı e-posta adresinizle “ünvan, bölüm, ad-soyad, telefon" bilgilerini içeren iletiyi e-bilgi@istanbul.edu.tr adresine gönderebilirsiniz.
UYARI: ULAKBİM, programın sadece makale tarama lisansını almıştır. Bu yüzden tez taraması yapılmamalıdır.
ULAKBiM EKUAL Lisanslı veritabanları ve kullanım hakları için tıklayınız.


E-Dergi+video+kitap
Jaypee
Sağlık bilimleri alanında tıp, diş hekimliği ve hemşirelik ile ilgili ders kitapları, profesyonel kaynak kitaplar, videolar ve dergileri içermektedir.


E-Referans
JCR Journal Citation Reports
Akademik dergilerin atıf bilgilerine dayanarak değerlendirilmesini ve kıyaslanmasını sağlayan bir araçtır. Web of Science'da yer alan 60 ülkeden 3.300 yayıncıya ait 12.000 civarında akademik dergiyi içerir. InCites içerisinde yer alır.

Video
JoVe Biyoloji

Journal of Visualized Experiments (JoVE) deneysel teknikleri video formatında sunan hakemli bir bilimsel dergidir. Abonelik kapsamında biyoloji koleksiyonunda yer alan 11588 videoya erişim sağlanacaktır.


E-dergi
JSTOR
Tam metin - JSTOR içinden Bilim & Sanat ve Yaşam Bilimleri koleksiyonlarında yer alan dergilerin günümüzden 2-5 yıl öncesine kadar bütün sayılarını kapsar. Dergilerin güncel sayılarını içermez. Kütüphanenin abone olduğu koleksiyonlar ve içeriği için başlıkları tıklayınız.
JSTOR Art & Sciences I
JSTOR Art & Sciences II
JSTOR Art & Sciences III
JSTOR Art & Sciences V
JSTOR Life Sciences
Yardım Dosyaları


E-dergi
Karger E-Journals
Tıp yelpazesi altındaki tüm konuları kapsayan yüksek etki faktörüne sahip 76 bilimsel dergi yer alır.
Tam Metin
Sağlık Bilimleri

E-Referans
Kazancı Elektronik Hukuk Yayımcılığı
Tam metin - Kazancı Hukuk Yayımcılığı tarafından üretilen bilgi bankalarına erişim sağlanabilir.
İçtihat Bilgi Bankası: Tüm T.C. Kanunları, T.C. K.H.K.ler, T.C. Tüzükleri, B.K.K. Yönetmelikleri, 750.000 adedi aşkın Yargıtay, Danıştay, Anayasa Mahkemesi, Uyuşmazlık, Sayıştay, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Kararları. Binlerce dilekçe örneği, Resmi Gazete fihristi, döviz kurları, iç borçlanma senetleri. Tüm yeni mevzuat girişi ve mevzuat değişiklikleri günlük işlenmektedir. Tüm içeriğe, hem endeks sistemi, hem de arama motoru ile ulaşım.
Mevzuat Bilgi Bankası: Tüm T.C. Kanunları, T.C. K.H.K.ler, T.C. Tüzükleri, T.C. Yönetmelikleri, Uluslararası Anlaşmalar, Bakanlar Kurulu Kararları, Tebliğler, Genelgeler, Sirkülerler, Özelgeler, binlerce dilekçe örneği, Resmi Gazete fihristi, döviz kurları, iç borçlanma senetleri. Tüm yeni mevzuat girişi ve mevzuat değişiklikleri günlük işlenmektedir. Tüm içeriğe, hem endeks sistemi, hem de arama motoru ile ulaşım.
Hukuk Eserleri Bilgi Bankası: Çeşitli konularda, Türkiye’nin önde gelen hukukçuları tarafından yazılmış kitaplar, doktora tezleri, yüksek lisans tezleri, makaleler, tercüme eserler, hukuki mütalaalar, bilirkişi raporları, Yüksek Yargı Kararları İncelemeleri. Tüm bu içeriğe ulaşılması için, arama motoru yanında, yazarların ad/soyad ve özgeçmişleri, konu, ilgili kanun ve maddesi, alfabetik vb. gibi endeksler konulmuştur. Herhangi bir eseri incelerken, içinde geçen Kanun maddelerine ve programda bulunan Yüksek Yargı Kararlarına linklerle bağlantılar sağlanmıştır.


E-dergi
Kluwer Law International
Tüm dünya çapındaki iş adamları, hukuk profesyonelleri ve akademisyenler için uluslararasııngilizce hukuk kaynakları üreten Wolters Kluwer Law & Business uluslararası tahkim; fikri mülkiyet hukuku; rekabet hukuku ve şirketler ticaret hukuku gibi konuyla ilgili çalışma alanlarında kullanıcılarına özlü bilgi sağlamaktadır. Veritabanında 22 uluslararası hakemli dergiye ilk sayısından itibaren online erişim imkanı bulabilirsiniz

E-Kitap
Knovel
Tam metin – Mühendislik alanında tamamı akademik ve endüstriyel kaynaklardan oluşan, araştırmacıların güvenilir teknik bilgiye kolayca erişebildiği, interaktif tablo ve grafiklerle zenginleştirilmiş e-kitap platformudur. Araştırmacılar, mühendislik ile ilgili e-kitapların içerisinde yer alan tablo ve grafiklerde, formüllerle kendi değerlerini oluşturup, interaktif olarak işlem yapabilir. Bu verileri Excel’e aktarabilme imkanı tanır. Aynı zamanda veri arama (data search) seçeneği sayesinde elementler ile ilgili özel aramalar yapılabilir. İçeriğinde Elsevier, RSC gibi yayınevlerinin yanısıra derneklerin
Yardım
Mobil Erişim


E-Referans
LexisNexis Juriss Claseur
am metin - Fransa’nın en geniş, en kapsamlı ve en doğru büyük hukuk veritabanıdır. 400 ciltten fazla 98 ansiklopedi, 32 gazete, 150’yi aşkın kitap ile; sivil, ceza, vergi, adli, iş, şirket, uluslararası, halk ve miras hukuku konularında hizmet vermektedir.


E-dergi
MasterFILE Complete

MasterFILE Complete veritabanı, dünyanın önde gelen yayıncılardan derlenmiş ve genel ilgi alanlarına dair kaynakları barındıran kapsamlı tam metin popüler dergi kaynağıdır.
İşletmeden sağlığa, fitness ve spordan dinlenme ve eğlenceye, bilimden kültürel çalışmalara, eğitimden modaya kadar referans kitapları ve kapsamlı bir görsel koleksiyonu da kapsar.1922’ye kadar uzanan içeriğinde 2,400’den fazla tam metin dergiye ek olarak, 850’nin üzerinde referans kitabı, 73,000’i aşkın birincil kaynak dökümanı ve 1.4 milyon civarında görsel (fotoğraf, harita, bayrak) yer almaktadır.

E-Referans
MathSciNet

Bibliyografik, öz
Mathematical Reviews adlı yayının elektronik şeklidir. Matematik ve matematiğin uygulama alanları olan mühendislik, fizik, bilgisayar vb. konularda tüm dünyada yayınlanan makale eleştirilerine ait bibliyografik bilgileri içerir.veritabanıdır
1940 yılından günümüze kadar erişilebilir.


Referans Yönetim Sistemi
Mendeley Institutional Edition
MENDELEY; araştırmacıların araştırmalarını yönetmelerine, düzenlemelerine, geliştirmelerine ve diğer akademisyenler ile çevrimiçi işbirliği yapmasına imkan sağlayan akademik sosyal ağ ve referans yönetim aracıdır.
Erişim Adresi
* Mendeley Institutional Edition kurumsal kullanıma sahip olmanız için
https://www.mendeley.com/web adresinden ilk kullanım için "create free account" bağlantısına tıklayarak istanbul.edu.tr veya ogr.iu.edu.tr uzantılı e-posta adresiniz ile kayıt olmanız gerekmektedir.
Kayıt işleminden sonra İstanbul Üniversitesi kurumsal “Join this group” butonuna tıklamanız gerekmektedir.
Kişisel e-posta ile önceden oluşturulmuş bir Mendeley hesabınız varsa hesabınızı yükseltmek için İstanbul Üniversitesi kurumsal sayfasındaki “Join this group” bağlantısını tıklayıp, onay e-postasını almak için kurumsal e-posta adresinizi girmeniz gerekmektedir. Kurumsal hesaplar 2 Gb yerine 5 Gb depolama alanına sahip olmaktadır.
Mendeley Desktop indirmek için tıklayınız.
Kullanıcı rehberi için tıklayınız


E-Referans
MicroMedex : DrugDex

Micro Medex : Kanıta dayalı ilaç, zehir, teşhis ve tedavi veren bilgi bankalarıdır. Tüm bilim dallarını içerir: Acil servis, yoğun bakım, yeni doğan, pediatri, kadın doğum onkoloji, ortopedi, diş hekimliği, hemşirelik, diyet ve veterinerlik ilaçlarını da bulabilirsiniz.
Kullanımaılişkin Bilgiler :http://www.youtube.com/watch?v=Dwsm5PsQyQU

E-dergi
Nature Journal Online (13 Dergi)

Nature Grup içinden abonesi bulunan dergiler erişime açıktır.

Bone Marrow Transplantation
Nature Cell Biology
British Dental Journal
Nature Biotechnology
British Journal of Cancer
Nature Genetics
Evidence-Based Dentistry
Nature Immunology
Journal of Perinatology
Nature Medicine
Laboratory Investigation
Nature Methods
Nature
Nature Neuroscience

E-dergi
Newspaper Source Plus


Dünyadaki önemli haberler için tam metin içerik sağlayan bu veri tabanı, gazetelerden, haber bültenlerinden ve haber dergilerinden milyonlarca kayıt içerir. Ek olarak, televizyon ve radyo haberlerinin metinlerini ve popüler haber kaynaklarından günlük bilgileri içerir.
İçerik:1,200+ tam metin gazete, 130 haber bülteninden haberler, 67 milyona yakın tam metin makale

E-Kitap
OVID-LWW e-book

Lippincot Williams & Wilkins 2012-2013-2014 kitapları

E-dergi
OVID-LWW Journals

Tam Metin
Veritabanında makale depolamak için Work Space özelliğini kullanınız.
Sağlık Bilimleri

E-Kitap
Oxford University Press e-books

Literature 2014, Political Science 2014, History 2014, Religion 2014 tarihli ve konulu kitaplara sürekli erişim mümkündür..

E-dergi
Oxford Online Journals

Tam Metin
Fen bilimleri, teknoloji, tıp, sosyal bilimler, sanat, beşeri bilimler.
1996'dan günümüze kadar.

E-Kitap
OverDrive E-Book Platdform

OverDrive Dijital Kütüphanesi binlerce yayıncıdan sağladığı 400,000'den fazla sesli kitap, e-kitap, video ve müzik formatlarını içeren bir koleksiyondan oluşmaktadır. Bu koleksiyon içinden kütüphanemizin seçmiş olduğu "Erişilebilir" yayınları ödünç alabilirsiniz. Ayrıca bizim seçtiklerimiz dışında koleksiyon içinden istediğiniz yayınlar varsa "öneri"de bulunabilirsiniz. Koleksiyonda erilebilir olan dijital kitapları 7/24 bilgisayarlardan, cep telefonlarından ve iPod®® 'lardan okuyabilir; spor yaparken veya otobüsteyken, MP3 üzerinden dinleyebilirsiniz.7 gün süre ile okumak istediklerinizi ödünç alabilmek, başka bir kullanıcıda ise ayırtabilmek veya sisteme yeni yayın eklenmesi için öneride bulunmak için; Card Number alanına kurumsal e-posta adresinizi ve PIN alanına e-posta şifrenizi yazmanız yeterlidir.

E-Tez
Proquest Digital Dissertations & Thesis

Tam Metin ve öz
Doktora ve bazı yüksek lisans tezlerine tam metin erişim.
1997 yılından günümüze kadar erişilebilir.

E-dergi
Proquest Hospital Premium Collection

Tam Metin ve öz
Tıp ve Sağlık Bilimleri
Erişim yılları değişiklik göstermektedir.E-dergi
PNAS Proceedings of The National Academy of Sciences of the United States of America
Biyolojik, fiziksel ve sosyal bilimleri içerir. Kuruluşundan (1914) bugüne akademik alanda en son gelişmeleri yansıtan araştırma raporları, yorumlar, eleştiriler, görüş açıları, konferans makaleleri ve faaliyetleri yayımlamaktadır. The National Academy yaklaşık olarak 2.100 üyeden ve 198 tanesi Nobel Adayı olan 385 yabancı üyeden oluşmaktadır.

E-dergi
Quintessence Journals
Diş Hekimliği ile ilgili 13 ıngilizce dergiye erişim sağlanır.

E-dergi
The Radiological Society of North America (RSNA®)

Radyoloji alanında otorite kabul edilen dergilere tam metin erişim sağlanmaktadır. Erişim yılı:

Radiology - 1999'dan günümüze, RadioGraphics - 1989'dan günümüze, Radiology Legacy - 1923-1998

E-dergi
Royal Society of Chemistry (RSC)

Kimya ve ilgili konu dallarında çalışma ve araştırmaları kapsayan 42 elektronik dergiye 1841 yılından günümüze erişim sağlanabilir.
Analytical Abstracts, Catalysts and Catalysed Reactions, Chemical Hazards in Industry gibi 7 veri kaynağı da abonelik kapsamındadır.
ıçerik ve kullanım kılavuzu


E-dergi
Sage Journals

İşletme, Beşeri Bilimler, Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri, Teknoloji, Tıp gibi birçok disiplinde 910 dergiye 1999'dan günümüze erişim sağlanabilir.

E-dergi
ScienceDirect

Tarım, biyoloji bilimleri, sanat, beşeri bilimler, biyokimya, genetik ve moleküler biyoloji, ticaret, yönetim ve finans, kimya mühendisliği, kimya, inşaat mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, yer bilimleri, ekonomi, ekonometri ve finans, mühendislik ve teknoloji, çevre bilimleri, immünoloji ve mikrobiyoloji, malzeme bilimi, matematik, tıp, ilaç bilimi, zehirbilim, eczacılık, fizik ve astronomi, psikoloji, sosyal bilimler, enerji.
1997 yılından günümüze kadar erişilebilir.

E-dergi
Science Online

Tam Metin
Science dergisinin elektronik baskısıdır.
1997 yılından günümüze kadar erişilebilir.

E-Referans
SciFinder Scholar
Öz - SciFinder Scholar, kimya ve ilgili alanları içeren CAS Chemical Abstract Service’e erişim sağlayan bibliyografik bir veritabanıdır. Dergi, patent, konferans tutanağı, teknik rapor, kimyasal yapılar, kimyasal reaksiyon verileri ve tezleri içerir.
Veritabanına https://scifinder.cas.org/registration/index.html?corpKey=F3CA1E4B-86F3-5055-39F6-28911B501294 adresinden kayıt işlemi yapılması zorunludur. Kayıt için istenen bilgilerde kurumsal e-posta adresinizi kullanmanız ve adresinize gelen aktivasyon linkini aynı bilgisayarda 48 saat içinde onaylamanız gerekmektedir.
İlk işlem tamamlandıktan sonra https://scifinder.cas.org adresinden kullanıcı adı ve şifrenizle veritabanına erişim mümkündür.
Mobil Bağlantı


E-Referans
Scopus

E-Referans
Sosyal Bilimler Atıf Dizini (SOBİAD)
SOBIAD 360 dergide yayınlanan 100.700 makalenin yer aldığı ve 2.036.154 atıfın bulunduğu, hem öğretim üyelerine yapılan atıfları göstermesi hem de öğretim üyelerinin ve öğrencilerin kaynak taraması noktasında bir veritabanıdır.

E-dergi
SPORTDiscus with Full Text

Spor, spor hekimliği, beden eğitimi, beslenme, doping, egzersiz, rekreasyon, spor ve egzersiz psikolojisi, fitnes, koçluk ve antrenörlük, spor yönetimi, fiziksel dayanıklılık, fizik tedavisi konularını kapsamaktadır.


Arşiv Erişim Yılı : Her derginin erişim yılı farklılık gösterir

E-dergi
Springer Author Academy
Bilgi : Springer Author Academy makale veya kitap yayınlamak isteyen yazarlar için hazırlanmış olan ve A’dan Z’ye bütün prosedürleri gösteren interaktif bir modüldür. Son kullanıcılara Springer Nature standartlarını öğretirken, eğitim sonunda sertifika da sunmaktadır. Aynı zamanda hakemlik sürecinden, açık erişime pek çok konu hakkında da bilgi alınabilmektedir. İlgili modül temel düzeyde/başlangıç seviyesinde eğitim sağlamaktadır.
Not : Sistemi kullanabilmek için öncelikle sisteme kayıt olunması gerekmektedir. Login alanındaki REGISTER bölümünden herhangi bir e-posta adresi ile kayıt yeterlidir.

***Dergi ve kitap yazarlığı ile ilgili pek çok detayı http://www.springer.com/gp/authors-editors içerisinde de bulabilirsiniz. Aynı sayfa sizi yine Author Academy eğitim modülüne de yönlendirecektir. Fakat bu sayfada eğitim modülü dışında farklı kaynaklar hakkında da bilgi alabilirsiniz. Örneğin hangi dergide yayın yapmak istediğine karar veremeyen yazarlar için oluşturulan Dergi Seçme modülüne yine bu adresten ulaşabilirsiniz. Yazılan bir makale varsa ön yazısına veya makalenin bir parçasından analiz yapıp, uygun olabilecek dergi seçeneklerini sunan modülü de doğrudan http://www.springer.com/gp/authors-editors/journal-authoradresinden ulaşabilirsiniz.
.


E-Kitap
Springer e-books

Earth and Environmental Science (2005-2007,2014), Engineering 2014, Mathematics and Statistics (2005-2007,2010,2014), Biomedicals and Lifesciences (2005-2007,2010), Business and Economics 2005-2007, Chemistry & Material Sciences 2010, Humanities, Social Sciences and Law (2005- 2007, 2010), Medicine (2005-2007,2010), Physics and Astronomy 2005-2007 yıllarında yayınlanmış konuları içeren kitaplara sürekli erişim mümkündür.

E-dergi
Springer Link

Tam Metin & öz
Kimya, bilgisayar bilimi, ekonomi, mühendislik, çevre bilimleri, yer bilimleri, hukuk, yaşam bilimleri, matematik, tıp, fizik ve astronomi.
1997 yılından günümüze kadar erişilebilir.
Kullanım Kılavuzu(Tr)
Eğitici Videolar ve Dokümanlar
SpringerLink Platformu Kullanımı
Yazarlar için
Makale Yazım Kuralları
Manuscript Hazırlama Rehberi
Uzaktan Erişim
SpringerLink Remote Access End User
Springer Uzaktan Erişim

Kanıta Dayalı
STATdx Radyoloji Online Karar Destek Sistemi
STATdx Radyoloji Online Karar Destek Sistemi ilgili birimlerin kullanımına şifreli olarak açılmıştır.

STATdx, tüm uzmanlık alanlarında önde gelen radyologlar tarafından yazılan, güvenerek kullanabileceğiniz geniş kapsamlı bir karar destek sistemidir.

Ayrıntılar


E-dergi
SwissLex

İsviçre ve Kara Avrupası Hukukuna dayalı anlaşma, yönetmelik, talimat, karar, resmi gazete gibi içeriğe sahip, online hukuk kütüphanesidir. Kapsamında; İsviçre hukukundan tam metin 570.000 doküman, Avrupa hukukundan anlaşma ve yönetmelikler Talimatlar, EuGH-kararları, hazırlanan hukuki işlemler, resmi gazete gibi kaynaklar bulunmaktadır.

E-dergi
Taylor&Francis
Tam metin - Taylor & Francis, Routledge, Psychology Press and Informa Healthcare yayınevlerinin “Sosyal ve Beşeri Bilimler”, “Bilim ve Teknoloji” alanlarında yayınlanmış dergilerine 1997 yılından günümüze erişim sağlanabilir.
Dergi Listesi
Ayrıntılı Bilgi


E-dergi
Thieme E-Journals

19 tanesi açık erişim olmak üzere 60 dergiyi kapsamaktadır. Tam metin arşiv erişimi 2000 yılından itibarendir.

Dergi Listesi için tıklayınız


İntihal Programı
Turnitin

E-Referans
Türkiye Atıf Dizini
Türkiye’de Sağlık Bilimleri alanında yayımlanan 363 dergiyi kapsayan ve Türkiye Klinikleri tarafından sunulan bir veritabanıdır. Veritabanı 62 adet Türkiye Klinikleri dergisini de içermektedir. Bu dergilerden “kayıtlı” olarak geçenlere 2008’den günümüze tam metin erişim sağlanabilir. Türkiye Atıf Dizini'ne kayıtlı tüm dergilerin makaleleri, sağlık bilimleri alanında (Tıp, Eczacılık, Diş Hekimliği, Veterinerlik, Hemşirelik, Fizyoterapi-Rehabilitasyon, Psikoloji, Beden Eğitimi -Spor Bilimleri ve Sağlık Bilimleri branşları) yayımlanan akademik-bilimsel makalelerdir.
Kullanım için kayıt linkinden kayıt olduktan sonra erişim linkinden Türkiye Atıf Dizini'ne erişilebilir.
Kayıt İşlemi : İlk kullanımda http://www.atifdizini.com/search/tr-index.html?s=tip adresinde “yeni kullanıcı” olarak kayıt yapılması gereklidir. Bu kayıt işlemi tamamlandıktan sonra, oluşturduğunuz kullanıcı adı ve şifre ile her zaman erişim sağlamak mümkündür.
Ayrıntılı Bilgi

E-Referans
ULAKBİM Türkçe Veritabanları

E-Referans
United Nations Databases

Kütüphanemiz Birleşmiş Milletler'in derleme kapsamındadır. Uluslararası alanda araştırmacılara bilgi erişimi sağlayan çeşitli konularda veritabanını içerir.

Kanıta Dayalı
UpToDate Anywhere
UpToDate Anywhere : Klinik bilimlere yönelik kanıta dayalı acil tıp, hematoloji, nöroloji, akciğer hastalıkları, yoğun bakım ve uyku bozuklukları gibi dallarda vaka sunumlarını içeren Klinik Karar Destek Sistemidir.
Kurum içindeki bilgisayarlarınızdan bir kez kayıt yaptıktan sonra, oluşturulan kullanıcı adı ve şifre ile evden, telefon ve tabletlerden, her noktadan kullanabilirsiniz.
Kayıt işlemi:
1. Kurum içinden UpToDate'e giriniz www.uptodate.com/online
2. Ana sayfanın üstünde yer alan Log-in / Register sekmesine tıklayınız.
3. UpToDate kayıt sayfası üzerinde çıkan alanları doldurarak kendinize ait kullanıcı adı ve şifrenizi oluşturunuz.
Kayıt işleminiz bittikten sonra UpToDate Mobil Aplikasyonun nasıl yüklendiği bilgisini içermekte olan bir onay bilgisi e-posta adresinize gönderilecektir.
Not : ŞİFRENİZİN AKTİF KALMASI İÇİN 90 GÜNDE BİR UPTODATE KİŞİSEL HESABINIZA KURUM İÇİNDEN LOG IN/GİRİS YAPMANIZ GEREKMEKTEDİR
Ayrıntılar için tıklayınız
Kayıt işlemleri için tıklayınız


E-Referans
Web of Sciences

E-Referans
Westlaw Next
Tüm dünyayı konu alan içtihat hukukuna, mevzuata, hukuki değerlendirmelere, anlaşmalara ve dergilere erişim sağlamaktadır.

E-Referans
Westlaw UK
"Özellikle İngiltere hukukuna ilişkin mevzuat, dergi, kitap, haber ve dava analizlerine, AB dokümanlarına erişim sağlayan veritabanıdır."The Weekly Law Reports" ve "Sweet & Maxwell Law Report Series" erişilen kaynaklar arasındadır."

E-Kitap
Wiley e-books

Life sciences 2014, Chemistry 2014, Health sciences 2014, Humanities 2014, Computer Science®  & Information Technology 2013, Earth, Space & Environmental Sciences 2013, Law & Criminology 2013, Mathematics & Statistics 2013, Nursing, Dentistry & Healthcare 2013, Social & Behavioral Sciences 2013, Veterinary Medicine 2013 konularında kitaplara erişim sağlanır.

E-dergi
Wiley Online Library
Wiley Online Library: 1996 yılından günümüze ticaret, maliye, yönetim, kimya, bilgisayar bilimi, yerbilim, eğitim, mühendislik, hukuk, yaşam bilimleri, tıp, matematik, istatistik, fizik, psikoloji, çevre bilimi, tıp ve sağlık bilimlerindeki dergilere tam metin erişilebilir.
Erişim sağlayamadığınız makaleler için e-bilgi@istanbul.edu.tr adresine iletibilirsiniz. Yayınevinin sınırlı sağladığı bu hizmetin Ayrıntıları için tıklayınız.

E-Kitap
WeL World E-Book Library
WeL World E-Book Library; sosyoloji, psikoloji, felsefe, ekonomi, tarih, fizik, kimya gibi konularda 3.000.000 e-kitaba tam metin erişim sağlar. 200'ü aşan farklı dilde akademik yayın, çocuk kitabı ve nadir eser gibi çeşitli türdeki kitapları içerir. Ayrıca 5.791 sesli kitap, 5318 eğitim videosu ve 15.126 ciltlenmiş notaya da erişim sağlanabilir.
Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

40092 defa okundu