2020 Yılı Yeni Veritabanı Abonelikleri

İstanbul Üniversitesi Merkez Kütüphanesi’nin 2020 yılı için mevcut veritabanı aboneliklerine yenileri eklenmiştir. Veritabanlarının güncel bilgilerini Elektronik Kaynaklar sayfamızdan takip edebilirsiniz.


Bilginize sunar, akademik çalışmalarınızda başarılar dileriz. Mutlu Yıllar.


İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ MERKEZ KÜTÜPHANESİ 2020 YILI DEVAM EDEN VERİTABANI ABONELİKLERİ

http://kutuphane.istanbul.edu.tr/tr/content/abone-veritabanlari/tum-liste

 1AlManhal, 
Almanhal, Orta Doğu, Afrika ve Asya’nın iyi yayıncılarından derlenmiş bilimsel içeriği, Arapça tam metin içinde detaylı arama yapmanızı sağlayan veritabanıdır. Koleksiyonda, ilahiyat konularına ek olarak; sosyal bilimler, cografya, isletme, ekonomi, Arap Dili Edebiyatı, eğitim,bilim ve teknoloji, hukuk, medya ve iletisim, guzel sanatlar, sanat mimarisi, psikoloji, felsefe, siyasal bilimler vb konulari da iceriyor.
e-dergi sayisi:720
e-kitap sayisi:17745
  e-dergi   /e-kitap
 
 2E-Book Central
200.000’nin üzerinde elektronik kitap içermektedir. İşletme & Ekonomi, Antropoloji, Bilgisayar & IT, Güzel Sanatlar, Mühendislik ve Teknoloji, Eğitim, Tarih, Dil & Edebiyat, Tıp, Psikoloji, Fiziki Bilimler, Fen Bilimleri, Din ve Sosyal Bilimler gibi 15 ana konu başlığı altında sınıflandırılmış yüzlerce alt başlık içermektedir. 
e-kitap 


 3Grove Music Online
2001 yılından bu yana müzik araştırmaları için online kaynak olmuştur. The New Grove Dictionary of Music and Musicians, 2. baskı (2001), The New Grove Dictionary of Opera (1992) ve The New Grove Dictionary of Jazz, 2. baskı (2002) tam metinlerinin yanı sıra çok sayıda müteakip güncellemeler ve düzeltmeler sunan, müzik ile ilgili akademik bilgiye dair kapsamlı incelemelerden oluşur. Dünya çapında 6,000’in üzerinde akademisyenin katkılarıyla 50,000’den fazla imzalı makale ve 30,000’den fazla biyografi içerir.
  e-dergi  
 4Incites
Araştırma girdi ve çıktılarının ölçümü, güncel trendlerin takibi ve makalelerin, dergilerin, kurumların, kişilerin ve bölgelerin karşılaştırılması olanağını sağlayan, temel performans göstergelerini içeren, bütünleşik web tabanlı akademik platformdur.Bir kez kayıt yaptıktan sonra, oluşturulan kullanıcı adı ve şifre ile kullanabilirsiniz.  5JCR Journal Citation Reports
Akademik dergilerin atıf bilgilerine dayanarak değerlendirilmesini ve kıyaslanmasını sağlayan bir araçtır. Web of Science'da yer alan 60 ülkeden 3.300 yayıncıya ait 12.000 civarında akademik dergiyi içerir. InCites içerisinde yer alır.


6Sobaid - Türkçe Atıf Veritabanı
Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri , Sağlık Bilimleri alanlarında yayınlanan toplamda 1134 derginin indekslendiği,atıflarının bulunduğu bir veri tabanıdır.
Sobiad'da;
* 1134 adet dergi bulunmaktadır.
* 304.712 adet makale bulunmaktadır.
* 6.038.975 adet atıf bulunmaktadır.
* dergi,makale ve atıf sayıları gün geçtikçe artmaktadır.