Deneme Veritabanı: ProQuest Historical Newspapers: : U.S. Major Dailies

ProQuest Historical Newspapers: U.S. Major Dailies veritabanı deneme erişimine açılmıştır.

Erişim adresi: https://trials.proquest.com/access?token=JqyUoyqjBRiXMiNMdrVfutCFc

Sona Eriş Tarihi: 24 Aralık 2019


ProQuest Historical Newspapers gündelik kaşifler ve ciddi araştırmacıların tarihe tanıklık etmeleri içinyüzyıllar gerisine digital olarak yolculuk etmelerine imkan tanır.


ProQuest Historical Newspaper: U.S. Major Dailies; En saygın beş ulusal ve bölgesel gazeteye erişim sağlar: The New York Times,Washington Post, Los Angeles Times, Chicago Tribune ve Wall Street Journal.


Basılı ve online versiyonlar ile, bu beş gazete araştırmacılara eş zamanlı olarak gazetecilik dengesi ve bakış açısıyla yerel, bölgesel ve küresel olayların eksiksiz ve zamanında yayınlanmasını sağlar. Arşivi 1980 e yılına kadar geri alabilirsiniz.
The New York Times (1980'den günümüze) - ABD'de en iyi haber, konu ve sosyal değişimler analiziyle tanınan bir gazete.
Wall Street Journal (1984'ten günümüze) - küresel ve ulusal iş raporlarının en yetkili tek kaynağı.
Washington Post (1987'den günümüze) - uluslararası politika ve politika, güvenlik ve ABD hükümetinin her yönüyle ilgili raporları ile kendini farklılaştırdı.
Los Angeles Times (1985'ten günümüze) - Amerikan Batı'sının bakış açısı, göçmenlik, eğlence ve çevreye olan ilgisinden ötürü övgü aldı.
Chicago Tribune (1985'ten günümüze) - okuyucuları her gün Chicago bölgesinden, milletten ve dünyadan en son haberlerden haberdar etmek. 
Tribune, 1932'den beri 24 Pulitzer Ödülü kazanan, araştırmacı ve kamu hizmeti gazeteciliği konusunda bir üne sahiptir.