ELSEVIER BİLİMSEL ARAŞTIRMA KAYNAK VE ÇÖZÜMLERİ EĞİTİMİ

İstanbul Üniversitesi  araştırmacı ve öğrencilerinin, akademik çalışmalarını daha etkin ve hızlı bir şekilde yürütmeleri amacıyla sağlanan bilimsel veritabanı ve araştırma çözümlerinin daha verimli bir şekilde kullanımını sağlamak ve yeni özellikleri hakkında bilgi vermek amacıyla, aşağıda detayları belirtilen eğitim programı planlanmıştır.


Katılım için formu doldurunuz.ELSEVIER BİLİMSEL ARAŞTIRMA KAYNAK VE ÇÖZÜMLERİ EĞİTİMİ


YER: İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ İLETİŞİM FAKÜLTESİ KONFERANS SALONU

16 EKİM 2017 

09.30-12.00

 Eğitim Konu BaşlığıEğitim İçeriği 
MENDELEY İLE REFERANS YÖNETİMİNİN ÖTESİNE NASIL GEÇERİZ?
Dünyada 6.5 Milyon kişi tarafından kullanılan referans yönetim ve akademik sosyal ağ sistemidir. Araştırmanızı kolay ve hızlı bir şekilde organize etmenizi, işbirliği olanakları yaratmanızı ve alanınızdaki en güncel araştırma trendlerini& çıktılarını takip etmenizi sağlar. 
 SCOPUS İLE ARAŞTIRMANIZI NASIL HIZLANDIRABİLİR ve GÜÇLENDİREBİLİRSİNİZ?
Dünyanın en büyük ve kapsamlı makale özü ve atıf veritabanıdır. 5000+ farklı yayinevinden, hakem değerlendirmesinden geçmiş, interdisipliner, yerel ve küresel akademik literatürü (dergi, kitap, konferans, patent) araştırmacıların hizmetine sunar. 
 SCIENCE DIRECT iLE ETKİN ARAŞTIRMANIN KISA YOLLARI
Dünyanın en çok kullanılan hakemli, tam metin bilimsel kaynak veritabanıdır. Bilim, teknoloji ve tıp alanlarında 35,000'den fazla elektronik kitap ve 3,800'den fazla elektronik dergi başlığını, geliştirilmiş teknoloji ile birleştirerek hızlı, kolay ve etkin bir keşif deneyimi sunar.