İstanbul Üniversitesi İyi Uygulama Örnekleri ve Gelecek Vizyonu 2017 Çalıştayı Gerçekleştirildi.

İstanbul Üniversitesi İyi Uygulama Örnekleri ve Gelecek Vizyonu 2017 Çalıştayı, İstanbul Üniversitesi Doktora Salonunda 27 Şubat 2017 tarihinde düzenlendi.

Çalıştay kapsamında İ.Ü. Daire Başkanları, Rektör Prof. Dr. Mahmut Ak, Rektör Yardımcıları ve Genel Sekretere brifing verdi.

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Daire Başkanı Dr. Pervin Bezirci brifing sunumunda; 2016 yılından bu yana yürütülen, Nadir Eser Kütüphanesi Yazma Eserlerinin Dijitale Aktarılması ve Katalog Künye Çalışmalarının Yapılmas Projeleri, Dijital kaynaklarımız için Bilgi İşlem Daire Başkanlığı ile hazırlanan yeni yazılım, Restorasyon Atölyesi, II. Abdülhamid Fotoğraf Albümleri Projesi, Nadir Eserler Tıpkı Bası Projeleri, Müzik Eserleri Projesi, Gazeteden Tarihe Bakış Projesi, İstanbul Üniversitesi Yayınları Projesi, İstanbul Üniversitesi Tezleri Projesi ve Yeter ki Okuyun: İ.Ü. Okul Kütüphanelerini Destekliyor Sosyal Sorumluluk Projesi gibi Başkanlığımızda yürütülen ve yürütülmesi planlanan tüm projeleri, ayrıca 2016 yılında gerçekleştirilen konferanslar, işbirliklerimiz, Kütüphane Şenliği vs. etkinliklerimiz yanı sıra  yapılan yenilik ve değişim çalışmalarını anlattı.

Ayrıca, Uluslararası standartlarda kaliteli hizmet verebilmek için gerekli ihtiyaçlar ve çözüm önerileri görüşüldü, 2017 yılı ve sonrası için yapılacak çalışmalar, yenilikler için olumlu kararlar alındı.

Bu vesile ile başta değerli Rektörümüz Prof. Dr. Mahmut Ak olmak üzere tüm üniversite yönetimine ve emeği geçen herkese çalışmalarımızdaki destekleri için bir kez daha kalbi teşekkürlerimizi sunuyoruz.