Kütüphane Şenliği 4’de Yeniden Kütüphane Dostları ile Buluştuk…

İlki 2013 tarihinde düzenlenen, yoğun talep ve beğeni ile her yıl tekrarlanarak geleneksel hale gelen “Kütüphane Şenliği 4”, bu yıl 53. Kütüphane Haftası dolayısıyla 

28 Mart 2017 Salı İstanbul Üniversitesi Merkez Kütüphanesi’nde gerçekleştirildi.

Sunuculuğunu Özkan Ayalp’ın yaptığı şenlikte bu sene; stanbul Üniversitesi’nin değerli öğretim üyelerinin yapımı olan sevimli ve maharetli Robotumuz Rob, "Oynatmak İstiyoruz” oyunu ve doğaçlama tiyatro ile Art-Niyetliler Tiyatrosu,Artık antika olan ve yerini otomasyon sistemine bırakan katalog kutularımızı da yaşatmak amacıyla her şenlikte de yaptığımız, çekmecelerinde kitap fişi yerine sorular ve sürpriz hediyeler gizli olan KUTU KUTU yarışması,Çeşitli kurumlarda çalışan kütüphaneci meslektaşlarımızın çektiği fotoğraflardan oluşan, “Yaşamın içinden kütüphaneciler “adlı fotoğraf sergisi,Kütüphanecilik alanında faaliyet gösteren, bilimsel çalışmaların önemli kaynakları, vazgeçilmez paydaşlarımız ve bu güzel etkinliğin sponsorları olan veritabanı firmalarının tanıtım stantları,Sponsorlarımıza plaket takdimi,Ve Ünlü sanatçı İlhan Şeşen ve Tanburi ses sanatçısı Hakan Dedeler ile müzikli söyleşi gerçekleştirildi.


Şenliğimize İ.Ü. üst yönetimi, çok sayıda öğretim üyesi, kütüphaneci, öğrenci ve kitap dostlarından oluşan yaklaşık 300 kişi katıldı.İkramlarla başlayan şenliğin açılışında, “Kütüphaneleri ve kütüphanecileri daha görünür kılmayı amaçlıyoruz” temalı bir konuşma gerçekleştiren Daire Başkanı Dr. Pervin BEZİRCİ’nin ardından, Şenliğimizi katılımıyla onurlandıran İÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halis Yunus ERSÖZ de kütüphane ve kütüphaneciliğin önemini vurgulayan bir konuşma yaptı.

Maharetli Robotumuz Rob ve “Oynatmak İstiyoruz” oyunu ile devam eden şenliğe artık klasikleşen Kutu Kutu yarışması ile devam edildi.

Şenliğimizi finansal olarak destekleyen bütün sponsorlarımıza teşekkür plaketleri verilirken, bu sene Kütüphane dostlarını kırmayarak şenliğimize katılan usta sanatçı İlhan Şeşen ve Hakan Dedeler söyleşi gerçekleştirdiler. Söyleşi sırasında İlhan Şeşen, "Bana Esmeyi Anlat", "Ellerimde Çiçekler", "Erzurum Çarşı Pazar" ve "Neler Oluyor Bize" isimli sevilen eserlerin de aralarında bulunduğu bir repertuvarı yorumladı.

Böylece, neşeli, enerjik kütüphane ve kütüphaneci imajını  vurgulayarak, kütüphanelerin dinamik yapısını yansıtmayı hedeflediğimiz “Kütüphane Şenliği 4” konuklarımızın yoğun ilgisi ile amacına ulaştı.

Tüm kütüphane dostlarına katılım ve destekleri için teşekkür ediyoruz. 


53.Kütüphane Haftamız kutlu olsun, yaşayan ve gelişen kütüphanelerle dolu nice yıllara…



Basında Kütüphane Şenliği 4 haberleri;

http://www.ntv.com.tr/sanat/ilhan-sesen-mutluluk-sart-degil,FoZb0IzN2keKf2jhSYuG5g

http://www.yenisafak.com/hayat/ilhan-sesen-mutluluk-sart-degil-2635634

http://www.timeturk.com/ilhan-sesen-4-kutuphane-senligi-nin-konugu-oldu/haber-555657

http://www.istanbul.edu.tr/tr/haber/53-kutuphane-haftasi-kutlamalari-istanbul-universitesinde-devam-ediyor-420059006F0050006E0070007A007400650065004D003100

http://www.memleket.com.tr/ilhan-sesen-4-kutuphane-senliginin-konugu-oldu-1092180h.htm

http://www.konyaninsesi.com.tr/%C4%B0lhan-%C5%9Ee%C5%9Fen-haberleri.htm

http://www.haberler.com/ilhan-sesen-4-kutuphane-senligi-nin-konugu-oldu-9432910-haberi/?utm_expid=663679-11.KPo414UBTAisqzPtHeMPHw.0&utm_referrer=https%3A%2F%2Fwww.google.com.tr%2F

,http://www.bik.gov.tr/istanbul-universitesi-kutuphane-senligi-4-basliyor/