Proquest Veritabanları Eğitim Semineri gerçekleştirildiÜniversitemiz ögrenci ve araştırmacılarının kullanımına sunulan PQDT (ProQuest Dissertations & Theses Global ), Ebook Central ve Health_Medical Collection akademik veritabanlarının daha verimli bir şekilde kullanımını sağlamak amacıyla, Proquest firması işbirliği ile eğitim toplantısı 01.06.2018 tarihinde İÜ Kongre ve Kültür Merkezinde yaklaşık 40 kişinin katılımı ile gerçekleşti.

Toplantıda Proquest eğitim departmanı görevlisi Hazal Yılmaz tarafından Ebook Central, ProQuest Dissertations & Theses Global ve Health_Medical Collection veritabanları içinde arama, sonuçların nasıl filtrelenebileceği üzerinde duruldu.PDF olarak belgeyi kaydetme konuları hakkında bilgi verildi. Veritabanlarında bireysel hesaplar açılarak çıkan sonuçların kaydedilmesinin yararları;  makale veya kitaplar üzerinde not alma, işaretleme işlemlerinin yanısıra arama stratejisinin kaydedilmesiyle arama uyarısı oluşturmanın detaylarına değinildi. Kaynakları kendi çalışmanızda kullanırken hangi alandan atıf bilgisinin alınabileceğinin detayları verildi. 

 
İstanbul Üniversitesi Merkez Kütüphanesinin kullanıcılarını destekleyen çalıştay ve seminerleri, konularında uzmanlaşmış yayınevleri ile devam edecektir.