Birinci Grup Stajyer Öğrencilerimize Veda...

Her yıl olduğu gibi bu yılda kütüphanemizde, çeşitli üniversitelerin  Bilgi ve Belge Bölümü öğrencilerine staj uygulama eğitimi verilmeye devam ediliyor.

Bu yıl staj uygulamalarının ilk grubunda; İstanbul Üniversitesi yanı sıra, Marmara Üniversitesi ve Çankırı Karatekin Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetiminde okuyan 14 öğrenci stajlarını tamamladı.

Gelecekteki meslektaşlarımıza, derslerde teorik olarak öğretilen okuyucu hizmetleri, kataloglama ve sınıflama, ILL (Kütüphaneler arası ödünç verme), engelli okuyucu, depolama, elektronik kaynaklar, halkla ilişkiler gibi birçok hizmet alanı uygulamalı olarak öğretildi.

20 iş günü süren eğitimin sonunda, Daire Başkanımız Dr. Pervin Bezirci ve bölüm sorumlularının katılımıyla genç meslektaşlarımız ile genel değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. Stajları süresince edinilen tecrübelerin değerlendirilmesi ve gelecek planları ile ilgili sohbetlerin yapıldığı toplantının ardından stajyerlerimize veda organizasyonu düzenlendi.

Öğrencilerimize bizi tercih ettikleri için teşekkür ediyor,  meslek yaşamları için  başarı ve mutluluk diliyor, ikinci grup öğrencilerimizi bekliyoruz...