Leman Şenalp'i Anma Toplantısı Gerçekleştirildi...

Aramızdan ayrılışının 1. yıl dönümünde mesleğimizin duayenlerinden, İstanbul Üniversitesi eski Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlarından (1960-1977) Leman Şenalp'i Anma Toplantısında meslektaşlarımız ile bir araya geldik. Kadın Eserleri Kütüphanesi ve Bilgi Merkezi ev sahipliğinde, TKD İstanbul Şubesi ve İÜ Merkez Kütüphane işbirliği ile gerçekleştirilen toplantı TKD İstanbul Şubesi Başkanı Emine Gür, İstanbul Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Dr. Pervin Bezirci, Kadın Eserleri Kütüphanesi ve Bilgi Merkezi Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Aslı Davaz’ın açılış konuşmaları ile başladı.

Prof. Dr. Tuba Çavdar Karatepe Moderatörlüğünde; Prof. Dr Hasan Keseroğlu, Prof. Dr. Hülya Dilek Kayaoğlu, TKD Başkanı Ali Fuat Kartal, Milli Kütüphane eski Başkanı Tuncel Acar, Kadın Eserleri Kütüphanesi ve Bilgi Merkezi Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Aslı Davaz, Beyazıt Devlet Kütüphanesi eski yöneticilerinden Ayten Şan ve Özyeğin Üniversitesi Kütüphanecilerinde Fadime Taşçı'nın konuşmacı olduğu toplantıda Leman hocamızın mesleğe katkıları, arşivi, örnek kişiliği ve yaşanılan anılar konuşuldu.

Toplantıya değer katan tüm konuşmacı ve katılımcılara teşekkür ediyor, Sayın Leman Şenalp’i rahmet ve minnetle anıyoruz.